şarık tara

Enka'nın patronu Şarık Tara’ya büyük onur!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 12.11.2016
ENKA Şirketleri Onursal Başkanı Şarık Tara, Dünya Ekonomik Forumu'nun ilk kez verdiği iş dünyası ve devlet adamı ödülüne layık görüldü.
Dünya Ekonomik Forumu tarihinde ilk kez verilen "Business Statesman" ödülü Dünya Ekonomik Forumu'nun kurucusu ve başkanı Klaus Schwab taktim etti.

Çırağan Sarayı'nda düzenlenen ödül törenine Şarık Tara'nın ailesinin yanı sıra iş, siyaset, medya dünyasının önemli isimleri katıldı. Törene katılan isimler arasında Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Koç Holding Yönetim Kurulu üyesi Semahat Arsel, Boyner Holding Başkanı Cem Boyner, Boyner Holding Başkan vekili Ümit Boyner, eski Başbakan Mesut Yılmaz ve Berna Yılmaz, CHP Milletvekili Şafak Pavey, gazeteciler Taha Akyol, Sedat Ergin, İsmail Küçükkaya gibi çok sayıda isim katıldı.

Tara için düzenlenen törene Dünya Ekonomik Forumu'nun kurucusu ve başkanı Klaus Schwab, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) Yönetim Kurulu Üyesi Murat Sönmez, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Doğan TV Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ konuşmacı olarak katıldı.

TARA'DAN EŞİNE TEŞEKKÜR

86 yaşındaki işadamı Şarık Tara'nın Dünya Ekonomik Forumu'na inanan ilk isimlerden birisi olduğunu belirten Klaus Schwab, Dünya Ekonomik Forumu'nun bugün uluslararası alanda son derece önemli bir yer kazandığını söyledi. Ödül için teşekkür eden ENKA Şirketleri Onursal Başkanı Şarık Tara, "Bütün muvaffakiyetimin sebebi eşim Lale, ailem ve ENKA mensuplarıdır. Onları hiç bir zaman unutmadım" dedi. Davos'taki toplantılara 1971 yılında henüz küçük bir organizasyonken başladığını anlatan Tara, hayatının neredeyse yarısını bu toplantılarda geçirdiğini söyledi. Davos'a teşekkür eden Tara, "Ben Davos'ta ‘Türkiye'nin problemleri nedir' diye düşündüm, bu fikri yaymaya çalıştım. Bunun daha çok uluslararası olmaktan geçtiğine inandım" diye konuştu.

Şarık Tara enka şirketler Dünya Ekonomik Forumu Klaus Schwab