yatırım

'En iyi ve en risksiz yatırım şekli gayrimenkul'

Sektörden Haberler Emine Pile 31.07.2017
Ünlülerin Yatırım Uzmanı Enes Su, gayrimenkul yatırımı ile ilgili yatırım tüyoları verdi.
Enes Su ''Artık çeşitli imkanların her geçen gün elimize geçmesi ile birlikte yatırım dünyasında da aktif bir şekilde yer alan insan sayısında da artışlar gözlenmektedir. Birçok insan ellerinde bulunan sermaye ile nasıl bir yatırım yapsam diye düşünmektedir.' diyen Enes Su, ''Şu an en garanti yatırım şekli gayrimenkuldur'' dedi. 

''Türk halkı garanticidir ve riski pek sevmez'' diyen ünlülerin yatırım uzmanı Enes Su, en iyi ve en risksiz yatırım şeklinin gayrimenkul olduğunu dile getirdi.

Enes Su "Son yıllarda birçok yeni yatırım şeklinin piyasalarda boy göstermesiyle birlikte yatırımcıların da kafası hayli karışmış durumda... Altın, döviz, borsa, para piyasaları, gibi birçok seçeneğin olduğu yatırım dünyasında Türkiye'de en çok yatırımın gayrimenkul üzerine yapıldığı bir aşikardır. İnsanlar, bilmediği ve anlamadığı bir alana yatırım yapmaktan çekinirler. Çünkü Türkiye riski pek sevmez. Yatırım yapacağı piyasayı iyi bilmek ister, bu yüzden de en çok yatırım; emlak ve gayrimenkul piyasasına yapılmaktadır. Gayrimenkul yatırımının doğru bir şekilde yapılması önemlidir. Bu sayede kazanç elde edilmektedir. Peki, doğru gayrimenkul yatırımı nasıl yapılır? Bunun için çok iyi araştırma yapılmalı ve doğru gayrimenkule yatırım yapılmalıdır. En önemli nokta ise; gayrimenkulun yatırım amaçlı mı oturum amaçlı mı alınacağı noktadır" dedi. 

yatırım tüyoları risksiz yatırım enes su