Emrullah Turanlı

Emrullah Turanlı'dan Ali Babacan'a övgü!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 07.05.2015
Taş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ı övdü.
Taş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı, Balıkesir'deki Gelişen Kentler Zirvesi'nde Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'a övgü yağdırdı.

İşte Turanlı'nın sıradışı açıklamaları;

"Dünya ile ilişkileri, uluslararası tecrübesi, Türkiye'ye getirmek istediği değer, en önemli olan ise Ali Babacan'ın anlattıklarını Türkiye'nin illeri duysa, Türkiye'de kişi başı milli gelir 40 bin dolara çıkar.

Ali Babacan'ın Gelişen Kentler Zirvesi konuşması!

Babacan diyor ki, 'Ey belediye başkanları, ey valiler diyor, kulaklarınızı gözünüzü açın diyor, iş adamlarının önünü tıkamayın diyor, sizin böyle bir hakkınız yok ülkeyi batırmayın' diyor ben bunu anladım. 

"Allah belalarını versin..."

Yurtdışındaki belediye başkanının düşüncesine bak, ahlakına bak ben sizin için ne yapabilirim diyor. Bizim belediye başkanlarından randevu almak, Hz. Musa'dan almak daha kolay. Allah belalarını versin. Bak bu kadar net söylüyorum. 

Ben Ali Babacan'ın konuşmalarını ilk defa dinledim. Ne kadar dolu bir adam, ne kadar edendi, ne kadar kibar, ne kadar beyefendi, ne kadar sade bir adam. 

Biz gidiyoruz belediye başkanlarının etrafında dolaşıyoruz. 'Efendim nolursunuz' diyoruz. Derdimiz ne? Yatırım yapacağız. Hırsızlık mı yapacağız? Hayır. Dolandıracak mıyız? Hayır. Ne yapayacağız? Yatırım yapacağız."

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Emrullah Turanlı ali babacan