İstanbul Bilgi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi

Emlak ve gayrimenkul dünyasına taze kan geliyor

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 18.02.2015
Gayrimenkul sektörünün ihtiyacı olan uzman personeli İstanbul Bilgi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi, yetiştiremek üzere harekete geçti.
İstanbul Bilgi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi, 14 Mart ile 9 Mayıs 2014 tarihleri arasında hafta sonu cumartesi günleri düzenleyeceği 54 saatlik gayrimenkul eğitim programı ile kurumların ihtiyaç duyduğu personeli yetiştirecek. 

Yetişmiş kadrolara ihtiyaç var

Birden fazla alt sektöre ve öğrencilerin eğilimlerine gore yapılan program ile yatırım ve geliştirmeden pazarlamaya, değerlemeden mimari tasarıma, hukuktan finansmana kadar sektörde bir yöneticinin ihtiyaç duyduğu tüm eğitimler en güncel haliyle katılımcılara verilecek. Ayrıca derslerde olaylar ve örnekler verilerek pratik yaptırılacak. Daha sonrasında ise öğrencilerin projeri gezerek öğrendikleri konuyu uygulamada görmeleri hedefleniyor. 

Gayrimenkul sektörünün tanıdığı isimler olacak

Emlak ve gayrimenkul konularında kendini kabul ettirmiş ve nitelikli bir kadro planlayan merkezin eğitimcileri arasında birbirinden önemli isimler yer alıyor. Kadroda VESRAM Gayrimenkul Yatırım ve Varlık Yönetimi'nden Hakan Eren, Has Mimarlık'ın ortaklarından Ayşe Hasol Erktin, Aareal Bank AG Turkiye'den Buket Hayretçi, Epos Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme'nin kurucusu Neşecan Çekici, PwC Türkiye'den Ersun Bayraktaroğlu ve Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı Hukuk Bürosu'dan Serhan Koçaklı yer alacak.

Dersler Santralistanbul'da yapılacak

Türkiye'de yükselen gayrimenkul sektörü üzerine bir eğitim program düzenlemek isteyen İstanbul Bilgi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi, 54 saatlik eğitim semineri programı ile ihtiyaç duyulan tüm konularda uzman yetiştirmeyi hedefliyor. Eğitimler, çalışanların ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda 14 Mart - 9 Mayıs 2015 tarihleri arasında cumartesi günleri 10:00 - 17:00 saatleri arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü'nde gerçekleştirilecek. 

Kimler katılabilir?

1- Katılımcı profilini geniş tutmak isteyen Yaşamboyu Eğitim Merkezi, kimlerin katılabileceğini şöyle sıraladı:
2- Gayrimenkul sektöründe çalışanlar ve bu alanda kariyer yapmak isteyenler
3- Gayrimenkul aracılık hizmetleri yapanlar, ofis sahipleri ve çalışanları
4- Gayrimenkul sektörüne yatırım yapmak isteyenler, yatırım danışmanları
5- Proje finansmanı birimlerinde çalışanlar, 
6- Gayrimenkul sektöründeki gelişmeleri takip etmek isteyenler
7- AVM yöneticileri ve pazarlama uzmanları
8- Üniversite lisans ve yüksek lisans öğrencileri
9- Finans kuruluşları, bankalar, gayrimenkul yatırım ortaklığı ve değerleme şirketleri çalışanları
10- İnşaat ve muhtelif sektörlerde gayrimenkul geliştirme alanında çalışanlar

Programda neler olacak?

Yaşamboyu Eğitim Merkezi'nin programına göre 4 modül üzerniden hareket edilecek. Programda yer alan modüllerin konu başlıkları ise şöyle:
1: Gayrimenkul Yatırım & Geliştirme
2: Mimari Tasarım, Finansman ve Vergisel Düzenlemeler
3: Değerleme Uzmanlığı, Gayrimenkul Hukuku
4: Proje Ziyaretleri ve İncelemeler

Toplam ücreti 1.950 TL (KDV Dahil) olarak belirleyen merkez, kredi kartı ile yapılan ödemelerde 4 taksit imkanı tanıyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencilerine, mezunlarına ve mensuplarına ise yüzde 20 indirim uygulanacak.

İletişim Bilgileri

bilgi-egitim@bilgi.edu.tr
(0212) 311 7329

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi Gayrimenkul sektörünün ihtiyacı olan uzman personeli İstanbul Bilgi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi yetiştiremek üzere harekete geçti.