emlakçı

Emlak danışmanlarının hedefi yeni şehirleşen bölgeler!

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 09.09.2015
Bayilik almak için talep olduğunu söyleyen Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, bu isteklerin yeni yerleşim bölgelerinden geldiğini söyledi.
Yeni girişimcileri akıllı bulan Erilkun, Başakşehir, Esenyurt, Halkalı ve Beylikdüzü gibi bölgelerin ağırlıkta olduğuna işaret ederek, “Gelecekten umutluyum. Nerede dükkan açacaklarını belirleyerek sertifika kurusa katılıyorlar.Doğal olarak yerleşik ve paylaşılmış piyasalara girmek istemiyorlar. Bizde İstanbul'daki yeni şehirleşen bölgelere dağılmalarını, Bahçeşehir'e ve ötesine gitmelerini,hatta Sarıyer sırtlarına, Maden Mahallesi'ne uzunmalarını tavsiye ediyoruz” diye konuşuyor.

Emlakçı algısı yükseliyor

Çok kısa bir sürede markalı emlakçılığın artacağını dile getiren Erilkun, kendi ismi ile ofis açanlarda büyük bir sınırlama olacağına inanıyor. Erilkun, girişimciler mantıklı davranıp ne alıp vereceklerini hesabını yaparak kararlarını netleştirdiklerini ifade ediyor.

Mesleki algının eskisi kadar düşük olmadığını belirten Erilkun, “Emlak işi yapmak isteyenlerde markalıların farkı olduğunu, müşteriye karşı bir adım önde başladıklarının farkındalar.Bunun farkında olmayanlar eskiden kalanlar, kendi düzeninioturtan, markaya ihtiyacı olmayan ve belli bir yaş haddini aşmış kimseler. Onlara bizde dokunmuyoruz zaten. Daha çok Fındıkzade ve Kocamustafapaşa gibi bölgelerdeki emlak danışmanları böyledir” diyerek eski ile yeni anlayış arasında bir kıyaslama yapıyor.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

 

Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun Hakan Erilkun