Expo Turkey by Qatar

Emlak Bülteni'nde Expo Turkey by Qatar'ı derledik!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 24.04.2017
Emlaktasondakika.com'un çıkarma yaptığı Expo Turkey by Qatar Fuarı'nı Emlak Bülteni'nde sizin için inceledik.
Geçtiğimiz hafta Türk inşaat sektörünün kalbi Katar'da attı. 19-21 Nisan tarihleri arasında Katar'ın Doha kentinde düzenlenen Expo Turkey by Qatar fuarına 300'e yakın Türk firma ile emlaktasondakika ekibi de katıldı. Fuarda yaşananları an be an takipçilerimizle paylaşırken, canlı yayın ve röportajlarla Expo Turkey by Qatar'ın nabzını tuttuk. Ayrıca fuarın son günü Emlaktasondakika standında Expo Turkey by Qatar Değerlendirme Oturumu düzenledik. 

ESD, Expo Turkey by Qatar Değerlendirme Oturumu düzenledi

4 kişilik ekip ve 24 metrekarelik stadımızla adeta çıkarma yaptığımız fuarda, Expo Turkey by Qatar Değerlendirme Oturumu düzenleyerek yine bir ilke imza attık.  Emlaktasondakika'dan canlı olarak yayınlanan oturum, Haber Müdür Yardımcımız Uğurcan Tokay'ın moderatörlüğünde gerçekleşti. Oturuma, Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, Vadistanbul İcra Kurulu Üyesi Alpay Çepni, FYP Proje Geliştirme Kurucusu Füsun Yılmaz ve Tema İstanbul Genel Müdürü Aydın Ayçenk katıldı.

Expo Turkey by Qatar'da 11 önemli isimle canlı yayın yaptık

Expo turkey by Qatar'da Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, Tema İstanbul Genel Müdür Aydın Ayçenk, Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, SPD Mimarlık Kurucusu Sabri Paşayiğit, Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, GYODER Başkanı Aziz Torun, Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, Metal Yapı Konut Satış ve Pazarlama Direktörü Neli Devidas, Özak GYO Genel Müdür Fatih Keresteci, Dome Partners Kurucusu Murat Yılmaz canlı yayınımıza konuk oldu.

GYODER Başkanı Aziz Torun, Katarlıları Türkiye'ye davet etti

GYODER,  Türkiye'den çok sayıda gayrimenkul firmasının katılımıyla gerçekleşen ‘Expo Turkey by Qatar'da yerini aldı. Türkiye'nin, 19 milyar dolar yatırım değeriyle Katar'ın dış yatırımlarında dördüncü sırada bulunduğunu belirten GYODER Başkanı Aziz Torun, Katarlıları Türkiye'ye davet etti.

3 projesinin ön lansmanını yapan Teknik Yapı, toplam 6 projeyle boy gösterdi

6 proje ile Katar Expo Fuarı'na katılan Teknik Yapı, bu yıl içinde satışa çıkaracağı üç yeni projesinin ön lansmanını Katarlı yatırımcılara yaptı. Teknik Yapı, Uplife Kadıköy, Suadiye Sahil, Evora Denizli ile birlikte Maltepe ve Kartal yanı sıra Bahçeşehir'deki Yıldızlıbahçe projesinin ön lansmanını gerçekleştirdi. 

Sur Yapı, 13 projeyle katıldı, 10 milyon TL'lik sipariş aldı

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, katıldıkları Expo Turkey by Qatar Fuarı'nda 10 milyon TL civarında sipariş aldıklarını belirtti. KONUTDER  Başkanı da olan Elmas, KONUTDER olarak Maliye Bakanlığından yabancıya konut satışı noktasında talepleri olduğunu ifade etti. Elmas, konut satışlarının yüzde 15'ini yabancıların oluşturduğunu ve Sur Yapı olarak 19 ülke vatandaşına konut sattıklarını, yeni projelerle bu rakamı yüzde 25'lere çıkarabileceklerini bildirdi.

Metal Yapı Konut 2 projesini Katar'da tanıttı

Metal Yapı Konut, Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen EXPO Turkey by Qatar Genel Ticaret Fuarı'nda oturum düzenledi. Basınla bir araya gelen ve Katarlı yatırımcılara projelerini tanıtan Metal Yapı Konut, Blue Lake ve İstanbul Tower 205 projesi ile dikkat çekti. 

Emlak Bülteni emlaktasondakika Expo Turkey by Qatar