Ayışığı Vadi Evleri / Demir İnşaat

Demir İnşaat firmasının Ayışığı Vadi Evleri projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Demir La Vida

Ekonomideki güven ortamı büyüme getiriyor

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 07.02.2015
Ağırlıklı olarak Esenyurt’ta geliştirdiği markalı konut projeleri ile dikkat çeken Demir İnşaat, her yıl ortalama yüzde 20 oranında büyümek istiyor.
Türkiye'deki inşaata olan ilginin yakın gelecekte yaşam standardını yükselten en önemli kaldıraçlardan birisi olacağını savunan Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, gündemdeki olaylara rağmen çıtanın ucunun hep yukarı olduğunu belirtti.

Ekonomideki sağlam yapılanmanın ve güçlü duruşun insanların yatırım yapma hevesini teşvik ettiğini söyleyen Demir, bu güven ortamı içerisinde büyümeye devam edeceklerini belirterek, “Hükümetin yapmayı planladığı reformlar ve hayata geçirilen mütekabiliyet yasası, kentsel dönüşüm yasası gibi yasalarla inşaat sektörü büyümeye devam ediyor. Bu yıl Türkiye ekonomisi yüzde 3 büyürken inşaat sektörünün büyümesi yüzde 7 olarak gerçekleşti. Demir İnşaat olarak bizler de yeni projelerimizle yüzde 15 seviyesinde büyüdük. Hedefimiz, her yıl ortalama yüzde 20 seviyesinde çift haneli büyüyebilmek” diye konuştu.

Satış rakamlarında herkesin katkısı var

Türkiye'nin 2014 yılında rekor konut satış rakamlarına yakaladığını söyleyen Demir, “Geçtiğimiz yıl 1 milyon 165 bin 381 adetlik konut satışı hepimizi gururlandırdı. Üstelik ülkemiz, 2014 yılında iki büyük seçim geçirdi ve istenmeyen sosyal olaylara sahne oldu. Eskiden olsa yaprak gibi sallanırdık. Bankacılık başta olmak üzere ekonomik sistemler sağlam olduğu için bunu çok hissetmedik. Ülkemiz ve sektörümüz büyümesini sürdürdü” dedi. 

"Kendimize güveniyoruz, dışa açılıyoruz"

Demir İnşaat olarak, Rusya, Körfez Ülkeleri ve Ortadoğu'da kurduğumuz bağlantılarımız ile o bölgelerde tanıtımımızı yapıyoruz. Katıldığımız fuarlarla yabancıya satış konusunda iddialı adımlar attığımızı da belirtmem de fayda var. Önümüzdeki dönemde bu fırsatı yine kazanca döndürmek arzusundayız” diye konuşan Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, 2015 yılında yabancı yatırımcılara ciddi miktarlarda satış yapmayı hedeflediklerini söyledi. 

Ekonomideki güven iklimi ile çalışmalar devam edeceklerini kaydeden Demir, yabancı yatırımcılarla görüşmelerin devam ettiğini dile getirdi.

Esenyurt Demir La Vida Demir İnşaat Hamit Demir