İnistanbul Gala / İş GYO - NEF

İş GYO - NEF firmasının İnistanbul Gala projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Ege Perla

Ege Perla’dan alan bir daha kazandı

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 06.02.2015
Dünyaca ünlü danışmanlık firması Brookings Institution ve JPMorgan’ın İzmir’i yatırım yapılacak 2. kent olarak belirlemesi Ege Perla’ya kazandırdı.
İş GYO'nun çağdaş insana ve çağdaş kentlere yaraşır mekanlar üretmek için yaptığı çalışmalar İzmir'de bir kere daha kazandırdı. Aralık 2015'te bitirilmesi hedeflenen Ege Perla'nın yükseldiği İzmir, 300 kent arasında 2. olma başarısını gösterdi.

İzmir'in başarısı Ege Perla'ya yaradı 

İzmir'de inşa edilen ve 170 milyon dolar yatırım değeri ile Aralık 2015'te bitirilmesi hedeflenen Ege Perla projesinin yüzde 70'lik bölümü satıldı. Satılan ünitelerden, A Kulede yer alan 2+1 Plus daire tipleri, B Kulede ise E ve C ofisleri tükendi.

AVM çalışmaları devam ediyor

İzmirliler'in ve projede yatırım yapanların ihtiyaçları doğrultusunda kurgulanacak Ege Perla AVM'nin marka karması için de çalışmalar başladı. Projede metrekare birim fiyatları ise konutlarda yaklaşık 3 bin 124 dolar, ofislerde ise 3 bin 756 dolar seviyelerinde seyrediyor.

Yeni kent merkezinde

İzmir'in Konak Belediyesi sınırları içinde yer alan “Yeni Kent Merkezi”nde inşa edilen Ege Perla'da tasarım, mühendislik, denetim ve yapım hizmetleri Türkiye'nin en önde gelen firmaları tarafından yerine getiriliyor. 

Tamamı körfez manzaralı

Toplamda 18 bin 392 metrekare arsa üzerinde yükselen proje Aga Khan ödüllü Mimar Emre Arolat'ın imzası taşıyor. İzmir'in doğal mimarisini tamamlar bir niteliğe sahip olan projede yaklaşık 25 bin metrekare kiralanabilir alana sahip alışveriş merkezi ve yaklaşık 30 bin metrekare satılabilir konut alanı bulunuyor. Tamamı körfez manzaralı 111 konut ve 65 home-ofis, 46 ve 29 katlı iki kulede yer alıyor. 

Merkezi lokasyon

Şehrin dört karayolu koridorunun kesişim noktasında bulunan proje alanı, bulunduğu konum itibariyle ulaşım açısından çok avantajlı olmasının dışında, İzmir'in doğal mimarisine de uyum göstermesi nedeniyle önümüzdeki dönemde yeni kent merkezinde artması beklenen benzer yatırımlara örnek teşkil edecek.

Kulelerin yükseldiği ve yapı kütlesinin artık belirginleşmeye başlaması yatırımcı ilgisinin de artması anlamına geliyor. 

Ege Perla İş GYO