teknik

Durbakayım: 'Katar’dan ciddi bir yatırım bekliyoruz'

Sektörden Haberler 17.01.2018 17:07

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım Katar’da canlı yayınımıza katıldı.

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım Katar'da canlı yayın konuğumuz oldu. Umut Durbakayım, fuarda Emlaktasondakika.com Haber Müdür Yardımcısı Uğurcan Tokay'a fuar değerlendirmesi yaparak şu açıklamalarda bulundu:

"Türkiye'den yaklaşık 20 bin kadar yabancı yatırımcının yatırım yaptığını biliyoruz. Bunu yaklaşık yüzde 50'lik kısmı da Körfez ülkelerinden. Katar da Körfez ülkeleri arasında ciddi bir pay alıyor. Son zamanlarda iki ülke arasındaki yakınlığımız, önümüzdeki günlerde de ekonomik konularla ilgili büyük bir sözleşme yapılacak. Dolayısıyla Katar'dan ciddi bir şekilde yatırım bekliyoruz"

Fuara 4 proje ile katıldıklarını belirten Durbakayım "Biz şuan buraya 4 tane projeyle geldik. Bir tanesi lansmanını yeni gerçekleştirdiğimiz Kartal ve Maltepe'de birbirine komşu iki parselde olan Deluxia Park Business&Residence projemiz. Ödüllü projemizdir. Ticari, A plus, Leed Gold adayı projedir. Fikirtepe'deki kentsel dönüşümün yıldızı Uplife projemiz, Kanal İstanbul  manzaralı bir otel projemiz vardır 22 bin metrekarelik. Bu projemizi getirdik. Komple yatırıma uygun bir proje. Ayrıca İzmir Alsancak'ta Halk GYO ile ortak girişimini yaptığımız İzmir projemizi sunmak için fuarda yerimizi aldık" dedi.

Fuarın Türk ekonomisine katkılarını değerlendiren Umut Durbakayım, “Fuara rakamsal olarak bakmamak lazım. Ülkemizi tanıtıyoruz. Yabancılarla iletişim kuruyoruz. Tekil bile olsa ekonomiye canlandırıcı bir ivme sağlıyor. Sadece konut satarak ülkeye bir döviz girdisi sağlıyoruz fakat buradan konut alan yabancılar ailesiyle birlikte geliyorlar, Türkiye'de belli bir süre kalıyorlar. Burada yeme-içme sektörü, alışveriş, tamamiyle domina etkisi yaparak ekonomiye canlandırıcı bir ivme yapacağını düşünüyoruz.

Teknik Yapı olarak önümüzdeki tüm fuarlarda da yer alacaklarını belirtti.

Emine Pile/Emlaktasondakika.com