Dumankaya İnşaat  büyük haber görseli

Dumankaya’dan Türkiye’ye ‘Fifti-Fifti’ model!

Sektörden Haberler Emine Pile 14.09.2015
Gayrimenkul sektörünün başarılı firmalarından Dumankaya İnşaat, dünyanın gelişmiş ülkelerinde uygulanan Fifti-Fifti uygulamasını Türkiye’ye getiriyor.
Konut sektörünün en büyük firmalarından Dumankaya İnşaat, yeni uygulaması Fifti-Fifti'yi tanıttı. Saba Tümer'i yeni reklam yüzü olarak kullanan Dumankaya İnşaat, ev sahibi olmak isteyenler için yeni kampanyasını açıkladı. 

Dumankaya Miks, Flex Office ve hi-Fit projelerinde geçerli olacak yeni uygulama ile Dumankaya İnşaat bünyesindeki Pusula şirketi finansman modeli ile yatırımcılara kolaylık sağlayacak. 

Tüketicinin daha rahat kolay edinmesini sağlayacak olan bu model ile evinizin ödemesi ‘Yarısı sizden, yarısı Dumankaya İnşaat'tan olacak.

Dumankaya Saba Tümer

Dumankaya İnşaat'ın yeni reklam yüzü Saba Tümer Emlaktasondakika.com'a projeyi anlatıyor.

Yatırımcıyı Fifti-Fifti ile nasıl bir süreç bekliyor? 

Dumankaya Pusula firmasının aracı olduğu sistemde dairenizin işletim hakkını 10 yıl boyunca Dumankaya Pusula'ya veriyorsunuz.

Kampanya ile daire fiyatının tamamını tüketici ödeyecek. Ancak işletim hakkı Pusula'da olacak. Yani firma 120 ay boyunca getiri sağlayacak. Böylece yatırımcı hem ev sahibi olmuş olacak hem de dairesini öderken prim elde etmiş olacak.

Kısacası Dumankaya, yatırımcıya 10 yıl süreyle getiri destek ödemesini gerçekleştirecek. Bu süre boyunca daire sahibine düzenli ödenecek getiri desteği ile konut kredisinin kalan yarısı da Dumankaya tarafından finanse edilmiş olacak.

Dumankaya Hi fit projesinin gece görüntüsü

Kaç adet daire için geçerli?

Şu an için sınırlı sayıda konutta geçerli olan kamapanya 3 projedeki toplam 300 daire için uygulanacak. Miks'te getiri hemen başlayacak, diğer projeler için destek, 3 ay sonra başlayacak. 

Tüketici isterse sistemden çıkabilecek mi? 

Bekle-gör stratejisinde olan tüketiciyi, harekete geçirmeyi düşündüklerini belirten Uğur Dumankaya, “Bir daire alıyorsunuz. Dumankaya değerinin yüzde 50'sini 120 ay boyunca size ödemeye taahhüt ediyor. Yatırımcı, 2 yıl sonunda uygulamadan istediği gibi çıkabiliyor. İsterse sözleşmeye devam edebiliyor. Ancak 2 yıl sonrasında sözleşme bağları daha sıkı oluyor. Buna rağmen sözleşmeden çıkmak istenirse de tüketici almış olduğu meblağları geri ödüyor.” dedi.

Tüketiciyi cesaretlendirmeye çalışan bu sistem ile ev alacaklara 10 senelik bir vaat veriliyor. Müşteri ile firma arasında 10 yıllık bir ilişkinin söz konusu olduğu kampanya kapsamındaki projelerde daire fiyatları ise 180 bin liradan başlıyor.  

Dünyanın gelişmiş ülkelerinde uygulanan çok özel bir "konut satın alma modeli"ni Türkiye'ye getiren Dumankaya İnşaat, ev alan tüketiciyi konutun fiyat artışından yararlandırıyor. Hem de şirket 120 ay boyunca ödemeye davam ediyor. 

fifti-fifti Dumankaya Fifti fifti