Uğur Dumankaya - al mazaya

Dumankaya ,Ortadoğu’nun devi Al Mazaya ile yola çıkıyor

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 17.02.2015
Mütekabiliyet Yasası’nın geri dönüşleri başladı. Kuveytli Al Mazaya, Mayıs 2014’te Dumankaya ile imzaladığı anlaşma gereği yeni projelere başlıyor.
Ortadoğu ülkelerinde bu zamana kadar birçok projeye imza atan Al Mazaya Grup, 2 milyar dolarlık sermayesi ile Türk pazarına girdi. Sektör olarak inşaatı belirleyen grup, yol arkadaşını da yaklaşık bir yıl kadar önce anlaşmaya vardığı Dumankaya olarak belirledi.

Gayrimenkul projeleri 5 milyar dolardan fazla

Bir ortaklık şirketi olarak 1998 yılında kurulan Al Mazaya, 2004 yılında gayrimenkul faaliyetlerine girdi. Kuveyt Borsası ve Dubai Finansal Piyasası'nda işlem gören Al Mazaya, mevcut 228 milyon dolarlık sermayesi ile gayrimenkul geliştirme ve yatırım konusunda önde gelen şirketlerinden biri konumuna yükseldi. Türkiye'de tercihini Dumankaya'dan yana yapan Al Mazaya Holding'in gayrimenkul projeleri bugün 5 milyar dolardan fazla bir değere sahip. Firma, bu güçlü sermaye yapısı ve Türk pazarına girişi ile küresel genişleme yönünde önemli bir adım atmış oldu.

İmzalanan anlaşma ile Türk inşaat sektörüne yeni bir kapı açmak ve marka şehir İstanbul'un Londra, Paris, NY gibi kültür ve finansın başkentleri arasında yer alması hedefini kendilerinin de benimsediğini dile getiren Al Mazaya Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rashid Al Nafisi, ortaklarını çok dikkatli seçtiklerini belirterek,  “Mazaya, faaliyet gösterdiği çeşitli pazarlardaki ortaklarını seçerken çok dikkatli ve titiz davranır. Dumankaya bu seçimin bir göstergesidir. Gayrimenkul ve inşaat piyasasında yaptığı işleri, geçmişini ve şirket yapılarını inceledik. Köklü bir firma ve 1963'ten günümüze kadar uzun bir geçmişi var. Dumankaya ve Al Mazaya, Türkiye'de gayrimenkul projeleri geliştirmek ve daha iyi bir yaşam kalitesi sunmak adına yeni standartlar sağlayacak" dedi. 

Ortadoğu Al Mazaya Dumankaya Mütekabiliyet Yasası Kuveytli Al Mazaya