Dumankaya İnşaat

Dumankaya İnşaat'tan kamuoyuna açıklama!

Sektörden Haberler Emine Pile 29.04.2016
Gayrimenkul sektörünün önde gelen firmalarından Dumankaya İnşaat, paralel yapı ve FETÖ ile ilişkilendirilmeleri ile ilgili açıklama yaptı.
Dumankaya+%c4%b0n%c5%9faat'>Dumankaya İnşaat'ın kamuoyuna yaptığı açıklama şu şekilde; 

Ailemize yönelik olarak devam eden yargılama süreci çerçevesinde, Paralel yapı ve FETÖ terör örgütü ile ilişkilendirilmiş olduğumuz yönündeki iddialar bizleri derinden sarsmış ve üzmüştür.

Yarım yüzyılı aşkın bir geçmişe sahip Türkiye  markası olan Dumankaya'nın, "paralel yapı" ya da "FETÖ terör örgütü" gibi yapılanmalarla herhangi bir ilişkisinin bulunması söz konusu değildir.

Dumankaya Ailesi olarak, devletine bağlı istikrara inanan ve üzerine düşen tüm sorumlulukları bilen ve gerekeni yapabilecek bir markayız.

Sektörümüzde imza attığımız başarılarda, ülkemizin son 13 yıldır sahip olduğu istikrarın ve sektörümüzün önünü açan politikaların son derece önemli bir payının olduğuna samimiyetle inanıyoruz

Kendi varlığını ülkemizin gelecek vizyonuyla bütünleştirmiş bir kurum olan Dumankaya'nın, istikrarımıza ve geleceğimize tehdit oluşturan hiç bir yapılanma ile ilişki kurması düşünülemez. 

Devletimiz tarafından terör örgütü ilan edilen Paralel yapı ve FETÖ ile bilerek ve isteyerek hiçbir zamanda ve hiçbir şekilde bir bağımız olmamıştır ve bundan sonra olması da düşünülemez.

Hükümetimizin 2023 vizyonuna inanarak, siyasi istikrarın devamı, ülkemizin geleceği ve refahı için geçmişte olduğu gibi bugün de kararlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğimizi kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.

Dumankaya İnşaat FETÖ Paralel yapı Dumankaya