Dumankaya Adres Sancaktepe / Dumankaya İnşaat

Dumankaya İnşaat firmasının Dumankaya Adres Sancaktepe projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Dumankaya Al Mazaya ortaklık toplantısı

Dumankaya bir milyar dolarlık deve yatırım yaptırıyor

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 17.02.2015
Türkiye’nin gelişimi için elini taşın altına uzatmaktan çekinmeyen Dumankaya İnşaat, Körfezli yatırım devi Al Mazaya’yı Türkiye’ye getirdi.
Geçitimiz yıl Dumankaya İnşaat ile anlaşma imzalayan Al Mazaya, Kuveyt Borsası'nda ve Dubai Mali Piyasası'nda yer alıyor. Bölgede birçok büyük çaplı, hayati projeleri uygulamaya geçirerek ekonomi sektöründe kendine ayrıcalıklı bir yer edinen şirket yüksek sınıf ve lüks villaları, dik yüzeyler, konaklama binaları, ofis binaları, seçili bölgelerde geniş alanların satın alımı ve dağıtımı gibi çeşitli alanlarda kapsamlı emlak işleri ve ürünleri sunuyor. Şirket, bölgenin hemen hemen her ülkesinde gayrimenkul geliştirme projeleri yürütüyor.

"Al Mazaya Türkiye için kazançtır"

Böyle bir firmanın Türkiye'de faaliyet göstermesini kazanç olarak niteleyen Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya, yapılan görüşmelerin uzun ve yararlı geçtiğini kaydetti. İnşaat sektörünün Türkiye'ye katma değeri yüksek ve uzun vadeli finansal giriş sağlaması gerektiğine işaret eden Dumankaya, “2014 yılı başından beri yaptığımız görüşmeler sonucunda imzaladığımız bu protokol ile 1 milyar dolarlık bir büyüklüğe sahip Al Mazaya gibi önemli bir yapının Türkiye'deki yatırımlarının önü açılmış oldu. İmzalanan bu protokol ile Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup olarak Türkiye'de pek çok yeni projeyi hayata geçireceğiz. Bu işbirliği kapsamında önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek yatırımların ülke ekonomisi ve sektörümüz açısından çok büyük katkıları olacağı inancındayız. Orta Doğu'da yatırım yapmak isteyen Al Mazaya'nın öncelikli olarak ekonomideki istikrar ve güven havasını da arkasına alan Türk inşaat sektörüne yatırım yapması ve Türkiye'de grubumuzla işbirliği anlaşması imzalaması bizim için son derece gurur verici bir gelişme” diye konuştu.

 

Türkiye Dumankaya İnşaat Körfezli yatırım devi Al Mazaya