doğuş holding gaziantep osb

Doğuş ve Gaziantep OSB, Soma'da inşaat başlıyor

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 16.02.2015
Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Soma'da yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden 301 işçinin ailelerine verilen konut sözü tutuluyor.
Manisa'nin Soma ilçesindeki kömür madenin 13 Mayıs 2014 günü yangın çıktı ve 301 maden işçisi yaşamını yitirmişti. 

Doğuş, Turgutalp bölgesinde konut yapacak!

Tüm ülkeyi yasa boğan facianın ardından Doğuş Holding 301 konut yapıp dağıtmak için başvuruda bulundu. Bunun için Turgutalp Bölgesi'ndeki TOKİ konutlarının hemen yanındaki 40 dönümlük arazi tahsis edildi.

Gaziantep OSB, Ege Linyit İşletmeleri'nin yanında

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi de aileler için konutlar yapmak istedi. OSB'nin yaptıracağı 301 konut için ise, Ege Linyit İşletmeleri (ELİ) Sosyal Tesisleri yanındaki 50 dönümlük arazi tahsis edildi. 

Bu tahsis edilen iki alana toplam 602 konut, cami, okul ve kültür alanları gerçekleştirilecek. Arazilerin orman vasfını yitirmiş olması nedeniyle öncelikle bu arazilere tapu çıkarıldı ve hazine adına tescil edildi. 

İnşaat 9 ay sonra başlıyor

Soma Belediyesi ve ilgili kuruluşların çalışmalarıyla arazilere, 9 ay sonra izinler çıktı. Arazilerden biri için ruhsat tamamlandı ve inşaatı yapacak şirkete geçen hafta teslim edildi. Arazide altyapı çalışmalarından sonra, inşaata başlanacağı bildirildi.

Hürriyet

soma konutları doğuş holding Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi