DKY Kartal / DKY İnşaat

DKY İnşaat firmasının DKY Kartal projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
DKY Kartal

DKY Kartal’daki Metro Properties’in payını satın aldı

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 20.04.2015
DKY İnşaat, Kartal projesindeki Metro Properties’in Toptancı Market dışında kalan kısımların arsalarını satın aldı.
Markalı konut liginde önemli bir oyuncu olan DKY İnşaat, yeni projesi DKY Kartal'daki payını büyüttü. Daha önce aynı arazinin FİBA Holding'e ait yüzde 38.36'lık payını satın alan DKY İnşaat, arsasının çoğunluğuna sahip olan Metro Properties'in payını da satın aldı. İki şirket arasında gerçekleştirilen satış anlaşmasına DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya ve Metro Properties Asya Bölgesi Müdürü ve Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Gündüz Bayer birlikte imza attılar. 

Satın alma ile ilgili konuşan Ali Dumankaya yaptığı açıklamada bir haftada iyi bir satış grafiği yakaladıklarını belirterek, “DKY Kartal projemiz de satışlar 1 haftada yüzde 40'a ulaştı. Devam eden satın alma görüşmelerinde mutabakata vardık ve 7 bin 500 metrekarelik Metro Toptancı Market dışında kalan arsa payının tamamının satın alımını gerçekleştirdik” dedi.

Metro Properties Asya Bölgesi Müdürü ve Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Gündüz Bayer ise projenin, barındırdığı Metro Toptancı Market, rezidans, ofis ve ticari üniteler ile tüketicinin ihtiyaçlarına en uygun ve en verimli şekilde değerlendirildiğini belirterek,  “Proje Türk ekonomisine getirdiği katkı açısından çok büyük önem taşıyor. Metro Properties olarak,  ileriye dönük, benzer karma kullanımlı projelerin hayata geçirilmesi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bu projelerin geliştirilmesi için, DKY İnşaat gibi konusunda uzman firmalar ile ortaklık konusunda çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu. 

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

DKY Kartal Metro Properties