Delmar Yapı'nın projeleri Avrupa Gayrimenkul Oscarları'na damga vurdu!

Delmar Yapı'nın projeleri Avrupa Gayrimenkul Oscarları'na damga vurdu!

Sektörden Haberler 09.10.2012 11:25

Delmar Yapı, Avrupa'nın en prestijli ödülü olarak gösterilen ve Türkiye’de Avrupa Gayrimenkul Oscarları olarak bilinen European Property Awards'da tam 10 dalda ödül alarak tarihi bir rekor kırdı

 

Hayata geçirdiği projelerle Türk konut sektörüne farklı bir yaklaşım getiren Delmar Yapı, Avrupa'nın en prestijli ödülü olarak gösterilen ve Türkiye'de Avrupa Gayrimenkul Oscarları olarak bilinen European Property Awards'da tam 10 dalda ödül alarak tarihi bir rekor kırdı. 3 dalda Avrupa'yı dünya finalinde temsil edecek olan Delmar Yapı, Avrupa'ya Türk damgası vurdu.
 
24 Eylül'de Londra'da düzenlenen gecede Avrupa Gayrimenkul Oscarları'nın Yıldızı ELİT GRAND PALAS oldu.
1994 yılından bu yana yapılan yarışmaya tarihi boyunca ilk kez katılan Delmar Yapı, bugüne kadar tek seferde en çok ödül alan Türk firması unvanının da sahibi oldu.Üstelik Avrupa'da en çok 5 yıldız alan ve en çok ödül alan konut projesi de Elit Grand Palas oldu. Yarışma tarihi boyunca Türkiye'de tek katılımla en çok ödül alan inşaat firması da Delmar Yapı oldu.
 
4500'e yakın nitelikli konutun yarıştığı platformda Avrupa'nın Oscarları seçildi. Geleneksel Osmanlı  ve Selçuklu mimari özelliklerini taşıyan Elit Grand Palas ve Elit Perla Palas Projeleri ile Delmar Yapı Avrupa Gayrimenkul Oscarlarına damgasını vurarak jürinin kalbini feth etti. 24 Eylül'de Londra'da düzenlenen ödül gecesinde hem sahnenin yıldızı hem de Türk katılımcıların ve Türk İnşaat Sektörünün haklı gururu oldu.
 
 
European Property Awards jürisinin özellikle altını çizdiği 3 konu oldu; 
 
o Avrupa'da en çok 5 yıldız alan konut projesi Elit Grand Palas oldu.
o Avrupa'da en çok ödül alan proje yine Elit Grand Palas oldu.
o Yarışma tarihi boyunca Türkiye'de tek katılımla en çok ödül alan inşaat firması Delmar Yapı oldu.