DC Stone Hakan Kokal

DC Panel 100 ülkeye ihracat yapmayı hedefliyor

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 10.03.2015
Farklı mekanlarda yaşama ihtiyacını görsel olarak sağlayan ve sağlıklı üretimler yapan DC Stone, Gayrettepe’deki yeni mekanını hizmete açtı.
Dekorasyon ve tasarımlarında modernizmi ve postmodernizmi şıklıkla buluşturan Dekoratif Fiber Glass Panel Sistemleri'nin önde gelen ismi DC Panel, Gayrettepe Showroom'da düzenlediği davette dost ve çözüm ortaklarını bir araya getirdi. Yapılan bir törenle hizmete açılan mekanda yeni tasarım ürünler, fiber glas teknolojinin geldiği son nokta sergileniyor. Tecrübeli ve dinamik ekibi ile 5 sene içerisinde hem üretici hem de ithalatçı firma olarak Türkiye'de sektörün en önemli oyuncularından biri olmayı başaran firmanın davetine birçok önemli tasarımcı, mimar ve işadamı katıldı.

Türkiye'de gelişen konut sektörünün dekorasyon ihtiyacını karşılamak için beş yıl önce kurulduklarını ve bugün 30 ülkeye satış yaptıklarını belirten DC Panel Yetkilisi Deniz Sağıroğlu, en kısa zamanda hedeflerinin 100 ülke olduğunun altını çizdi.

Stoklu çalışıyorlar

Kendi alanlarında Türkiye'de yerli rakipleri olmadığını dile getiren Sağıroğlu, “Biz ayda 20 bin metrekare panel üretebiliyoruz ve stoklu çalışıyoruz. Bitiş ürünü olduğumuz için bizden kaynaklanan eksiklik çok göze çarpıyor. Firma olarak biz bu eksikliği sıfırladık. Çünkü stoklu çalışıyoruz. Yani müşterimizin bir talebi olduğunda ertesi gün teslimat yapabiliyoruz” diye konuştu. 

Mekanlara derinlik kazandırıyor

Malzemelerinin polyester, fiber ve doğal taş tozlarını buluşturduğunu anlatan Sağıroğlu, “Bitiş ürünü olarak kullanılıyoruz. Dış ve iç mekanlar başta olmak üzere farkı alanlara uygulanabiliyor. Mekanlara derinlik ve boyut katıyor. Mekana girdikten sonra oranın havası değişiyor, bambaşka bir yer oluyor. Turkcell, ATÜ, TAV, Taş Yapı, MNG, Mapa İnşaat, Doğuş gibi, Boyner, Elle gibi büyük mağazalara, gruplara ve restoran zincirlerine projeler geliştiriyoruz” dedi.

Tema konusunda dünyadaki trendleri takip ettiklerini söyleyen Sağıroğlu, “Bunlar geliştirilen desenler, özgün tasarımlar, yükselen trendler olabiliyor. Hatta kişisel olarak geliştirilen desenleri bile uygulayabiliyoruz. Tasarım ögesi olara kullanılıyor ve özgün yapılar kurguluyoruz” dedi.

Video haber için tıklayın

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

DC Panel DC Stone Deniz Sağıroğlu