inanç kabadayı
Haberler / Sektörden Haberler / 'Daha çok istihdam sağlamaya devam edeceğiz'

'Daha çok istihdam sağlamaya devam edeceğiz'

Sektörden Haberler 25.06.2018 13:22

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı'nın açıklamaları şu şekilde; 

"Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ni büyük bir olgunlukla tamamladık.  Milletimiz, seçimlere yüzde 88 gibi çok yüksek oranda katılım göstererek ülkemizin güçlü ve sağlam bir demokrasi geleneğine sahip olduğunu bir kez daha gösterdi. Seçim sonuçlarına göre, halkımız yeniden Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı bu göreve layık gördü. Seçim sonuçlarının devletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. 

Yeni dönemde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile beraber daha hızlı hareket edileceğini ve bürokratik açıdan yaşanan bazı problemlerin aşılacağını düşünüyorum.  

Türkiye'nin son yıllarda elde ettiği tüm kazanımların temelinde güven ve istikrar yatıyor. Siyasi istikrar ve uygulanan ekonomik politikalarla ülkemizin, beklentilerin üzerine çıkarak 2018 yılının ilk üç ayında %7,4 büyümesi ve AB ülkelerinden daha hızlı bir performans sergilemesi doğru yolda olduğumuzun en büyük göstergesiydi. İstikrarın devam edecek olmasıyla beraber piyasaların rahatlayacağını söyleyebilirim. Gayrimenkul, enerji, tarım, bilişim, gıda, hizmet sektörleri gibi ekonomiye yön veren başlıklarda ciddi atılımlar yapılacağını düşünüyorum.
Ege Yapı olarak biz de hedeflerimiz doğrultusunda yatırımlarımızı hayata geçirmeye ve daha çok istihdam sağlamaya devam edeceğiz."