Coşkun Bayraktar

Coşkun Bayraktar, yarın basın toplantısı düzenliyor

Sektörden Haberler Emine Pile 28.07.2016
VIA GYO Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, “Darbe günü ABD’ye gitti” başlıklı habere istinaden açıklamada bulundu.
VIA GYO Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar bugün Sabah Gazetesi'nde yer alan “Darbe günü ABD'ye gitti” başlıklı habere istinaden, açıklama yaptı.

Bu kapsamda Bayraktar; 
“Milli irade ve demokrasinin yanında olan ben ve şirketim, bugün yazılmış olan asılsız haber ile karalama kampanyasının içinde bulunmaktadır. 15 Temmuz gecesinde silahlı terör örgütü FETÖ'nün aşağılık girişimi karşısında, halkın tüm unsurlarıyla birlikte sokaklarda, meydanlarda verilen demokrasi mücadelesine katıldık. Türk Milletinin darbe girişimi karşısında sergilediği kahramanca duruş neticesinde püskürtülen darbe kalkışması sırasında ve sonrasında değil kaçmak, tüm hür irademle milletimizle birlikte meydanlardaki yerimizi aldık. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın demokrasi düşmanı, hain darbeciler karşısında sergilediği dik duruşu herkes gibi biz de büyük gurur ve takdirle takip ettik. Hayatın normalleşmesiyle birlikte, darbe girişiminden 5 gün sonra 20 Temmuz gecesi çocuklarımın eğitimini sürdürdüğü, yatırımlarımızın da mevcut olduğu ABD'ye geldim. Bizler Türkiye ekonomisine, Türkiye'nin uluslararası arenada markalarıyla tanıtımına katkı sağlayan iş adamları olarak, ülkemizi bırakıp kaçmak gibi bir davranış içerisine asla girmeyiz. Nitekim yarın sabah İstanbul'a gelerek basın toplantısı düzenleyeceğim.

Ayrıca şirketimizi ve tarafımı itibarsızlaştırmaya çalışan asılsız haberlerde bahsi geçen terör örgütüyle hiçbir bağlantımızın olmadığına yönelik her türlü incelemenin yapılabileceği, tüm devlet kurumları ile her türlü işbirliğine hazır olduğumuz adli mercilere bildirilmiştir. 29 Temmuz 2016 Cuma günü ise siz değerli basın mensuplarına düzenleyeceğimiz basın toplantısıyla, hakkımızdaki iddialar ve SPK süreci ile ilgili bilgilendirmeyi bizzat kendim yapacağım” şeklinde açıklama yaparak basın toplantısı gerçekleştireceğinin bilgisini verdi. 

BASIN TOPLANTISI:

Tarih: 29.07.2016
Yer: Swissôtel Ceneve Salonu
Saat: 10:30

Coşkun Bayraktar Via Gayrimenkul