Cityscape Global 2015

Cityscape Global 2015, 8 Eylül'de başlıyor

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 31.08.2015
Dünya gayrimenkul sektörünün üç gün süre ile kalbinin atacağı Cityscape Global, bu yıl önemli gelişmelerle kapılarını aralayacak.
Dubai'de 8 – 10 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Cityscape Global 2015'te fuar alanı yeniden düzenlendi. Yapılan geliştirmelerle 41 bin metrekareye uluşan fuar alanına iki hol daha eklenirken; Cityscape Global'de salonlar arası mesafeler de kısalarak, daha efektif bir yapıya kavuştu.

Son üç senede her yıl yaklaşık %30 büyüyen Cityscape Global'de ön kayıtlardaki artışlar, 2015'te de bu geleneğin süreceğini gösteriyor. Büyüyen ve gelişen Cityscape Global 2015'te Türkiye gayrimenkul sektörü de katılımını ikiye katladı. 2014'te 30 olan Türkiye'den katılımcı firma sayısı 2015'te 61'e ulaşırken, geçtiğimiz sene 2.172 m² olan stand alanlarının toplamı ise bu yıl 4.200 m²'yi aştı.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Cityscape+Global+2015'>Cityscape Global 2015</a>

Cityscape Global 2015 ile ilgili bilgiler veren Cityscape fuarlarının Türkiye temsilcisi ISTexpo Genel Müdürü İsmail Sezen, Cityscape Turkey'in ilkinin ise 2016 yılında düzenleneceğini açıkladı. Şimdiden En önemli uluslararası gayrimenkul buluşmalarında biri olacağı öngörülen Cityscape Türkiye 2016'nın, 24-26 Mart tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenmesi planlanıyor. 

Dünyanın en önemli gayrimenkul buluşmalarından biri olarak kabul edilen Cityscape Global 2015 için geri sayım başladı. 8 – 10 Eylül 2015 tarihleri arasında Dubai World Trade Center'da 14. kez düzenlenecek olan Cityscape Global, düşen petrol fiyatları, ekonomik kriz ve yakın coğrafyadaki güçlü gayrimenkul pazarlarında yaşanan sıcak çatışmalara karşın bu yıl önemli gelişmelere sahne olacak. 

Cityscape Global 2015'e ilişkin bilgiler veren Cityscape fuarlarının Türkiye temsilcisi ve Cityscape Türkiye'nin organizatörleri arasında yer alan ISTexpo Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti. Genel Müdürü İsmail Sezen, önemli bazı pazarlardaki ekonomik krizler ve çatışmalara karşın, fuarda kaydedilen gelişmelere dikkat çekti. 

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Cityscape+Global+2015'>Cityscape Global 2015</a>

Yeniden düzenleme ile fuara iki hol eklendi, artık daha büyük ve daha kullanışlı hale geldi

Öncelikle Cityscape Global 2015'in fuar alanında yapılan yeniden düzenleme ile çok önemli gelişmeler kaydedildiğini belirten İsmail Sezen, “Bu yıl fuar alanının yapısı değiştirildi. İkisi yeni olmak üzere toplam 9 hol tamamen yeniden düzenlendi. Bu yıl 1- 5 holleri dışında Saeed Holleri ve Arena da dahil edilerek toplam 9 hol aktif olarak kullanılıyor. Bu geliştirmeler, sadece fuarı alan olarak büyütmekle kalmadı, işlevselliğini de arttırdı, daha efektif kullanım sağladı. Yeni düzende iki alanın karşılıklı paralel olarak konumlanmasından dolayı çok daha kullanışlı fuar planı oluştu. İki salonu birleştiren fuayede ise restoranlar, toplantı odaları, VIP lounge'lar bulunuyor. Tüm katılımcıların birbirlerine sadece bir kaç dakikalık yürüme mesafesi kadar yakın olması, hem katılımcılar hem de ziyaretçiler açısından çok büyük kolaylık olacak”  dedi.

Cityscape Global'de katılımcı sayısı 300'ü geçti, 2015'te 50.000'in üzerinde ziyaretçi bekleniyor

Cityscape Global'in son 3 senede her yıl %30'un üzerinde bir büyüme kaydettiğine dikkat çeken Sezen, küresel buluşmanın 2015'te 28 farklı ülkeden 300'ü aşkın katılımcıyı ağırlayacağını belirtti. Geçen yıl 47.000 olan ziyaretçi sayısının bu yıl 50.000 ve üzeri gerçekleşeceğini belirten İsmail Sezen, “Bunun en güzel kanıtı da, geçen yıla göre %10 daha fazla gerçekleşen ön kayıt sayısıdır” dedi. Toplam 41.000 m² fuar alanına sahip Cityscape Global 2015'e bu yılki katılımcıların % 65'i BAE merkezli, % 35'i ise uluslararası firmalardan oluşuyor. 

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Cityscape+Global+2015'>Cityscape Global 2015</a>

Cityscape Global Konferansı'nda bu yıl “ekonomik konutlar” ele alınacak…

Fuardan bir gün önce 7 Eylül 2015 tarihinde Conrad Otel'de düzenlenecek olan Cityscape Global Konferansı'na da değinen İSTexpo Genel Müdürü İsmail Sezen, bu yıl ana başlığın, “daha ekonomik ve orta gelir seviyesine hitap eden konut projeleri” olduğunu söyledi. Gayrimenkul dünyasının önemli isimlerini biraraya getirecek olan konferansta, “Dubai Pazarına Genel Bakış”, “Tesis Yönetimi” ve “Gayrimenkul Brokerları” alt başlıklarının da ele alınacak.   

Yaşanan olan olumsuzluklara karşın Cityscape Global büyüdü ve gelişti…

Cityscape Global'de hem fuarın hem de konferans bölümünde elde edilen büyüme ve gelişmenin, hem yakın coğrafyada, hem de gayrimenkul pazarı açısından önemli bazı coğrafyalarda yaşanmakta olan çeşitli olumsuzluklara karşın kaydediliyor olmasının önemine de dikkat çeken İsmail Sezen, “Örneğin petrol fiyatındaki değişim, Körfezdeki birçok devletin harcamalarında gözle görülür düşüşe yol açmıştır. Örneklemek gerekirse, 2014 yılında 480 milyar dolar Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki devlet harcamaları, 2015'de %4,2'lik bir düşüş ile 460 milyar dolara gerilemiştir. Buna karşın bu yıl devlet kökenli şirketler: Cityscape Global 2015'te stand alanlarını önemli bir biçimde arttırmış ve 2016 için de daha büyük alanlar talep etmişlerdir. Bu da, gayrimenkule olan güvenin bir göstergesi olmasının yanında Cityscape Global fuarının da sektörü destekleyen en önemli platform olduğunu kanıtlamaktadır” şeklinde konuştu.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Cityscape+Global+2015'>Cityscape Global 2015</a>

Türkiye ‘En Büyük Uluslararası Katılımı Gerçekleştiren Ülke' 

2015'te büyüyen ve gelişen bu önemli uluslararası gayrimenkul platformunda, Türkiye'nin de varlığını ikiye katlayarak adeta şimdiden damgasını vurduğunu söyleyen ISTexpo Genel Müdürü İsmail Sezen, “2014 yılında Türkiye gayrimenkul sektöründen 30 katılımcı firma yer alırken bu sayı, Cityscape Global 2015'te 61'e ulaşmıştır. Bu firmalarımızın geçtiğimiz sene 2.172 m² olan toplam stand alanlarının büyüklüğü ise bu yıl 4.200 m²'yi aşmıştır” açıklamasında bulundu. 

Türkiye'yi, İngiltere, Katar, Mısır ve Bahreyn'in takip ediyor

 “Türkiye'nin bu rakamlarla; Cityscape Global 2015'te, katılımcı 28 ülke arasında ‘En Büyük Uluslararası Katılımı Gerçekleştiren Ülke' unvanını elinde bulunduruyor” diyen Sezen, ‘ülke katılımı büyüklüğü' açısından Türkiye'yi, İngiltere, Katar, Mısır ve Bahreyn'in takip ettiğini belirtti. 

Türkiye gayrimenkul sektörü, Körfez'deki diğer Cityscape fuarlarına da katılıyor…

Türkiye gayrimenkul sektörünün başta Cityscape Global olmak üzere, tüm Cityscape fuarlarına ilgisinin her geçen yıl arttığını da vurgulayan Sezen,  “2015 yılındaki tüm Cityscape fuarlarında, Türkiye gayrimenkul sektörü temsilcileri 5.000 m²'nin üzerinde alanda yer aldı. Firmalarımızın Katar, Abu Dhabi ve Kuveyt Cityscape fuarlarına katılımı da arttırmıştır” dedi. 

Körfez yatırımcısının Türkiye'deki ilgi odağı hızla genişledi

Bir yandan uluslararası arenadaki en önemli gayrimenkul platformlarını oluşturan Cityscape fuarlarına Türkiye gayrimenkul sektörünün katılımı artarken, diğer taraftan ise yabancı ziyaretçilerin ülkemizdeki yatırım imkanları konusunda her geçen gün daha da bilinçlendiğine dikkat çeken İsmail Sezen, “Birçok yatırımcı, İstanbul'u çok sık ziyaret ederek şehirdeki fırsatları, seçenekleri yerinde, yakından inceliyor. Geçtiğimiz yıllarda bu ilgi sadece İstanbul'un Avrupa yakasında yoğunlaşırken, günümüzde Körfez yatırımcısının ilgi odağının hızla Anadolu yakası, diğer büyük şehirler ve hatta Bodrum da dahil olmak üzere sahil şeridine kadar genişlediği görülmektedir” açıklamasında bulundu.

“İlk Cityscape Turkey 2016 yılında yapılacak”

Türkiye gayrimenkul sektörünün, hem kabiliyeti, kapasitesi, hem de sahip olduğu güçlü ve uzun vadeli ülke potansiyeli ile yabancı yatırımcıların ilgi odağında yer aldığını da vurgulayan ISTexpo Genel Müdürü İsmail Sezen, “Türkiye gayrimenkul sektörü, tam da ihtiyaç duyduğu ve hak ettiği uluslararası bir platforma kavuşuyor. Otoriteler tarafından daha şimdiden gayrimenkulün en önemli uluslararası buluşmalarından biri olacağı öngörülen Cityscape Turkey'i, 2016 yılından itibaren düzenlemeye başlayacağız. Gerek Türkiye gayrimenkul sektörünün gücü ve potansiyeli, gerekse uluslararası arenadan bu yönde aldığımız talep ve ilgi; Cityscape Turkey'in, tüm Cityscape'ler içindeki en önemli fuarlardan biri alacağını gösteriyor” dedi. 

Cityscape Turkey, gayrimenkulün en önemli uluslararası platformları arasında yer alacak 

Türkiye gayrimenkul sektörünü, küresel yatırımcılarla buluşturacak olan Cityscape Turkey'in ilkinin 24 – 26 Mart 2016 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenleneceğini belirten İsmail Sezen, “Fuar alanı olarak Türkiye'nin en önemli tarihi ve ticari merkezlerinden biri olan, İstanbul'un kalbinin attığı bu bölgeyi özellikle seçtik. Daha şimdiden hem ulusal hem de uluslararası arenada büyük ilgi ve talep görüyoruz. Gayrimenkul sektörünün gerek ülkesel ve gerekse küresel bazda tüm mensuplarının buluşma noktası olacağına inandığımız fuarımızın her alanda başarılı olması için şirket olarak uluslararası ölçekteki tecrübelerimizin yanı sıra gayrimenkul geliştiricileri, dernekler, devlet kurumları ve basın kuruluşları gibi tüm paydaşlarımızla da yoğun çalışmalar gerçekleştiriyoruz” diyerek, Cityscape Türkiye ile ilgili detaylı bilgiye www.cityscapeturkey.com adresinden ulaşılabileceğini belirtti.

Türkiye Gayrimenkul Sektörünün Cityscape Global 2015 ve 2014'teki Katılım Rakamları:

CITYSCAPE GLOBAL 2015

CITYSCAPE GLOBAL 2014

Toplam Katılımcı Sayısı

300'ün üzerinde

Toplam Katılımcı Sayısı

282

Türkiye'den Katılımcı Sayısı

61

Türkiye'den Katılımcı Sayısı

30

Türkiye'den Katılımcıların Toplam Stand Alanı

4.203 m²

Türkiye'den Katılımcıların Toplam Stand Alanı

2.172 m²

Toplam Ziyaretçi Sayısı

50.000'in üzerinde

Toplam Ziyaretçi Sayısı

47.728

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cityscape Global 2015 – Türkiye Gayrimenkul Sektörü Katılımcı Firmalar:

 

Firma Adı

Stand Numarası

Stand Büyüklüğü (m²)

1

AĞAOĞLU

S3E10

363

2

ALFA YALOVA İNŞAAT

1G40

12

3

ALHASNA

SAF50

36

4

ALTINTÜRK

S1L40

51

5

ANATOLIAN REAL ESTATE

5A26

12

6

AREMAS

4 E01

18

7

ARKETİPO

S1K45

18

8

AYAL GAYRİMENKUL

5A25

9

9

BABACAN YAPI

2H20

105

10

BEYTTURK

SAJ40

72

11

CEMRE YALOVA İNŞAAT

6 E20

30

12

CITY OF BODRUM

S3D40

60

13

ÇALIK

2A30

150

14

DKY İNŞAAT

2G20

180

15

DOĞA ŞEHİRCİLİK

1A32 & 1A35

18

16

DUMANKAYA

S1F30

288

17

EFEKTA MİMARLIK

5A04

15

18

EGE İNŞAAT

5A28

12

19

EGE YAPI

SAG40

72

20

EMLAK KULİSİ

6C18

9

21

EROĞLU GAYRİMENKUL

S1D40

90

22

EVRENOL MİMARLIK

2B01

12

23

FCC YAPI

SAE40

60

24

GARANTİ KOZA

SAN30

378

25

GYODER

6C22

15

26

HASHIM PROPERTY

S1F40

72

27

HÜRRİYET

6C24

9

28

İŞ GYO

S3D30

108

29

KEYSHEAD INTERNATIONAL

5A30

21

30

KURT SAFİR

1A42

12

31

KUZU GRUP

SAG01

264

32

MEGA GROUP İNŞAAT

1A10

12

33

MGS REAL ESTATE

2D39

18

34

NEF

S3D35

108

35

NEW LIFE

5A08

18

36

NOVA GAYRİMENKUL

SAR40

24

37

OFTON

3B25

72

38

ÖNCÜOĞLU MİMARLIK

4F01

12

39

PANA HOLDİNG

1A30

9

40

PİYALEPAŞA

2A20

135

41

PNR GAYRİMENKUL

5A22

9

42

REALTY PORT

S1H40

36

43

REMAX JOKER

5A24

12

44

SAPANCA ŞELALE VİLLALARI

2D38

15

45

SELKA NSK İNŞAAT

5A02

9

46

SHAD INVEST

6B28

16

47

SİNPAŞ

1H30

210

48

SİYAH KALEM

2 E10

150

49

SOYAK

6D15

60

50

SPACE REAL ESTATE

S3A36

15

51

SVR GAYRİMENKUL

6B25

16

52

TABANLIOĞLU

S3A30

36

53

TORUNLAR GYO

2G10

180

54

VADİ İSTANBUL

6B30

96

55

VEZİROĞLU GAYRİMENKUL

SAQ01

36

56

VIATRANS

5C30

72

57

VP DANIŞMANLIK

6B20

64

58

WEST SIDE

1G20

105

59

YALCIN STAT RESIDENCE

1A38

12

60

YİĞİT GROUP

SAS30

51

61

YUSUF ÖZKAN

SAM40

24

    Toplam Stand Alanı

4203

 

 

Cityscape Global 2015 Cityscape Turkey 2016