berlinde çinli zenginler

Çinli zenginler, Berlin'de ev alma yarışında!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 24.07.2015
Berlin’de lüks ev almak isteyenlere Ruslar ve Arapların ardından Çinliler eklendi.
Hong Kong'lu Çinlilerin Spree civarındaki evlere ilgisi artıyor. 

Çinliler lüks evlere ortalama 500 bin Euro veriyor. Çinlilerden gelen talep karşısında ise yeterli miktarda arz yok. Sebebi ise şehirde lüks ev piyasasının gelişmemiş olması. Bu nedenle birçok ev daha inşaatı başlamadan satılıyor. Sadece Zabel Property Group adlı emlak şirketi geçen yıl değeri 100 milyon Euro'yu bulan evler için aracılık yaptığını açıkladı. Bu yıl ki hedef 140 milyon Euro. 

Şirket şu an Berlin'de değeri 3 milyon Euro'yu geçen evler için başvuran 360 müşteriye hizmet veriyor. 

Berlin'in bu müşterilerle yeni yeni tanışmış olması bazı eksikliklerin hızlı bir şekilde giderilmesi zorunluluğunu da beraberinde getiriyor. Bunlardan biri de inşa edilen evlerin mimari olarak fazla monoton olması ve farklı kültürlerden müşterilere hitap etmemesi.

Neden Berlin?

Çinli zenginlerin veya diğer yatırımcıların neden Berlin'i tercih ettiği ise şöyle açıklanıyor. İlginç bir atmosfer sunduğuna inanılan Berlin'in lüks tanımına uyduğu akıllarda yer etmiş durumda. 

Berlin'de güvenlik, konfor ve rahatlığın olması ve zengin kesime göre hiçbir katı kuralın bulunmadığını düşünmeleri yabancıların şehre akınını kolaylaştırıyor. Özgürlük tanımı, Berlin'den ev almak isteyen yatırımcılar için birinci öncelik.

Zabel Property Group
Zabel Property Group'un Berlin'de hayata geçireceği binalardan biri.

berlinde çinli zenginler