emlak dolandırıcılığı

Bursa'da emlak dolandırıcılığı!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 07.06.2016
Kendilerini inşaatçı olarak tanıtıp, fotoğraflarını çektikleri daireleri satarak çok sayıda vatandaşı dolandırdıkları belirlenen zanlılar yakalandı
Bursa'da, kendilerini bir inşaat firmasının sahibi olarak tanıtıp, fotoğraflarını çektikleri daireleri internet üzerinden satarak çok sayıda vatandaşı 5 milyon lira dolandırdıkları belirlenen 3 kişi, gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, ev almak isteyen S.G, internetten satılık ev aramaya başladı. Merkez Nilüfer ilçesinde inşaat halindeki bir sitede satılık olduğu belirtilen daireyi beğenen S.G, internetteki iletişim bilgilerini kullanarak, kendisini inşaat firmasının sahibi olarak tanıtan bir kişiyle irtibat kurdu.

S.G, kendisine inşaatı gezdiren A.T. (41) ile daireyi satın almak için 225 bin lira karşılığında anlaştı. F.Ü. ile merkez Osmangazi ilçesindeki ofiste sözleşme imzalayan S.G, paranın 128 bin lirasını şüphelilere verdi.

Daha sonra satın aldığı daireyi gezmek için gittiği inşatın güvenliğinden sorumlu kişiyle konuşan S.G, durumdan şüphelendi. Bekçiden aldığı numarayla inşaatın gerçek sahibi S.Y'yi arayan S.G, dolandırıldığını anlayınca polise haber verdi.

İl Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları çalışma sonucunda F.Ü. (32), S.K. (42) ve A.T'nin (41) merkez Osmangazi ilçesinde bir büro tuttuğunu belirledi. Merkez Nilüfer ilçesinde inşaat halindeki binaların fotoğraflarını çekip, bir internet sitesinde yayınladığı tespit edilen şüphelilerden S.K'nin müşterilere kendisini inşaat firmalarının patronuymuş gibi tanıttığı, emlakçı F.Ü. ve A.T'nin de binaları dolandırdıkları kişilere binaları gezdirdikleri ortaya çıktı. 

Çok sayıda vatandaşı yaklaşık 2 yılda 5 milyon lira dolandırdıkları belirlenen şüphelilerden S.K, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

F.Ü. ve A.T. ise işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. 

Bu arada, şüphelilerin daha önce birçok kez aynı suçlamayla gözaltına alındıkları ancak resmi sözleşme yaptıkları için serbest kaldıkları öğrenildi. 

emlak dolandırıcılığı