Evviva Gümüş City projesinin mavi ve beyaz renkli binaları

Bulut İnşaat'tan imar sorunu açıklaması!

Sektörden Haberler Ayşe Özlem Kuruca 17.09.2015
Bulut İnşaat, internet üzerinden yaptığı açıklamada Esenyurt'taki imar sorundan dolayı sıkıntılar olduğunu ve bu krizden etkilendiklerini açıkladı.
Bulut İnşaat, bugün internet üzerinden yaptığı açıklamada Esenyurt'taki imar sorundan dolayı sıkıntılar olduğunu ve bu krizden etkilendiklerini açıkladı. Şirket, tapuları en kısa zamanda dağıtmaya başlayacaklarını da belirtti.

Esenyurt'ta toplam 8 projesinin yer aldığını belirten Bulut İnşaat, imar sorunundan etkilendiklerinin altını çizerek şu açıklamalarda bulundu;

Değerli üyelerimiz ve saygıdeğer takipçilerimiz;

Herkesin malumu Esenyurt'ta toplam 8 adet büyük projemiz varken Esenyurt Danıştay'ın imar planlarını iptal etmesinden sonra yaklaşık iki yıl imarsız kalması Esenyurt'ta büyük sıkıntılara neden oldu. Esenyurt'taki inşaat firmaları için ve binlerce müşteri için iki yıl huzursuzluk olmuş, binlerce müşteri yatırım yapmaktan vazgeçmiştir. Bunun sonucunda onlarca inşaat firması Esenyurt'ta iflas etmiş, ofislerini kapatmıştır. İnşaatları Esenyurt Belediyesi kontrolünde kayyuma devretmek zorunda kalmıştır. Malum Dünya'da ve Türkiye'de ekonomik kriz hat safhada. Böyle bir ekonomik kriz tabiki bizi de etkiledi. Böyle bir imar krizi bizi de etkilemiştir.

Bulut İnşaat bu krizleri iyi yönetmeye çalışmıştır. Çok şükür hala işimizin başındayız. Müşterilerimizi ve taşeronlarımızı mağdur etmeden işlerimizi teker teker bitirip teslim etmeye çalışıyoruz.

Evviva Residence'yi teslim ettik tapularını da dağıttık.

Evviva Home projemizi en geç yılbaşına kadar ‘da oturuma açacağız ve tapuları dağıttık.

Evviva Millenium projemizi Eylül ayı sonu (bayram sonrası) oturuma açacağız ve tapularını dağıtacağız.

Evviva Gümüş City projemiz yavaş ilerlese de bu ekonomik kriz de devam ediyor. Yılbaşından sonra çok yoğun çalışmaya başlayacağız. 2016 yılında bu projemizi teslim edeceğiz.

Evviva Yaşam Merkezi projemizi çok yakın bir zamanda tekrar taşeron firmaları projeye başlayacak hızlı ve yoğun çalışmayla 2016 da teslim edeceğiz. Bu projede İhsan Yemişçi'nin tapularımızı verememesi işimizi engelliyor. Çok yakında hukuk karar verecek mahkeme bitecek Kasım ayına kadar netleşecektir. Üyelerimiz İhsan Yemişçi'ye itibar etmemelidirler. Şahsım için ne söylüyorsa aslında kendini anlatıyor.

Evviva Tower, Evviva Gold, Evviva Queen projelerimizi imar eksikliğinden dolayı iptal ettik ve bu projelerdeki üyelerimizi bitirdiğimiz ya da bitirmek üzere olduğumuz projelerimizi yönelterek telafi ediyoruz veya paralarını iade ediyoruz.

Bulut İnşaat imar sorunu Bulut İnşaat açıklama Bulut İnşaat Esenyurt