fuar

'Bu tür fuarlara uzun vadeli katılmak önemli'

Sektörden Haberler 12.09.2017 15:24

SPArchitects Kurucusu Sabri Paşayiğit, Cityscape Global 2017'de Emlaktasondakika.com'a açıklamalarda bulundu.

SPArchitects Kurucusu Sabri Paşayiğit, bu yıl 11-13 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen Cityscape Global 2017'de ekibimize özel açıklamalar yaptı. 

Paşayiğit "Fuarı çok önemsiyoruz, çünkü bu fuar global bir fuar. Cityscape fuarları arasındaki en büyük fuar. Dolayısıyla bizim yatırımcılara kendimizi gösterebileceğimiz ve sektörden ilgili arkadaşlarımızla görüşebileceğimiz önemli bir alan. Çok önemsiyoruz. Ben gayet iyi geçtiğini ve daha da hareketleneceğini düşünüyorum" diyerek fuar değerlendirmesinde bulundu. 

MASTER PLANLARI ANLATIYORUZ 

“Bu sene şöyle bir strateji ile geldik. Yaptığımız master planları, büyük ölçekteki projeleri getirdik. Öncelikle yatırımcılara master planları anlatıyoruz. En büyük 11 milyon metrekarelik bir yerde İstanbul'da yaptığımız bir master plan var. Balıkesir'de var. Yine İstanbul'un bazı bölgelerinde yaptığımız master planlar var. Belediyeler ile birlikte çalıştığımız kentsel dönüşüm projeleri var. Bu sene bunları anlatıyoruz yatırımcılara. Yeni insanlarla görüşüyoruz. İyi ve verimli geçiyor” dedi. 

İş birliği yaptıkları ülkeler hakkında da bilgi veren Sabri Paşayiğit, "İstanbul dışında Houston'da bir şu anda çalışmamız var. Orasıyla görüşüyoruz. Umman'da iş yapıyoruz, Umman'da aktifiz. Dubai'de de görüşmelerimiz var. 4-5 farklı yerde projelerimiz var" dedi.

Bu tür fuarlar hakkında değerlendirmelerde yapan Sabri Paşayiğit, “Bu tür fuarlar çok önemli, çünkü global fuarlar olduğu için sektördeki önemli oyuncuların geldiği ya da takip ettiği fuarlar. Dolayısıyla burada olmamız önemli. Ama şu yanlışa düşmememiz gerekiyor. Bu fuara 1 sene gelip ya da 2 sene gelip hemen arkasından verim beklemektense uzun süreli fuara katılmak daha önemli. Başka global fuarlar da var. Aynı düşüncedeyim yani fuarda en az 4 ya da 5 sene geçmeli ki sektördeki profesyoneller, yatırımcılar bunu anlayabilmeli. Türk firmalara önerim; mutlaka katılmaları ve bu fuarın geri dönüşlerini uzun vadeli, uzun süreli görmeleri ”