mıpım

BIG üyelerinden MIPIM’de önemli açıklamalar…

Sektörden Haberler Emine Pile 15.03.2016
Beyoğlu’na yatırım yapan 32 firma, belediyenin öncülüğünde kurulan Beyoğlu Investors Group (BIG) üyeleri MIPIM’de ekibimize açıklamalarda bulundu.
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın kuruculuğunu üstlendiği, 32 yatırımcıdan oluşan Beyoğlu Investors Group'un (BIG) 3 önemli ismi MIPIM Fuarı'nda Emlaktasondakika.com mikrofonlarına açıklamalarda bulundu. 

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, GAP İnşaat Genel Müdürü Feyzullah Yetgin ve Piyalepaşa İnşaat Genel Müdürü Kaan Yücel'in açıklamalar yaptığı fuarda şu değerlendirmelerde bulunuldu:

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “MIPIM, emlakçıların, yatırımcıların, finansçıların bir araya geldiği önemli bir nokta. Biz de iddiası olan bir ülkeyiz, iddiası olan bir şehiriz, iddiası olan bir ilçeyiz. Buradaki partnerlerimiz de iddialı projeler yapıyor. Bizim yatırımcılarımızın geliştirdiği projeler, dünya çapında projeler. İddiası olan şehirlerin, projelerin bu tür yerlerde kendilerinden bahsetmesi gerekiyor. Biz BIG olarak, MIPIM'e 2. Kez geldik. MIPIM'e gelmiş olmaktan mutluyum” dedi.

Beyoğlu maketine de ilginin çok yüksek olduğunu aktardı. “Makete baktığında herkes 2013'ün Beyoğlusu'nu görüyor, anlıyor ve algılıyor” dedi. 

GAP İnşaat Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, MIPIM değerlendirmesinde bulundu. 10-12 yıldır MIPIM'e geldiğini belirten Yetgin, “Daha önce hayıflandığım son 2 yıldır bertaraf ediliyor. Fuarda İstanbul maketi kadar, mikro ölçekte Beyoğlu maketi kadar görkemli başka bir maket yok” açıklamasında bulundu. 

Piyalepaşa İnşaat Genel Müdürü Kaan Yücel ise “MIPIM çok önemli. MIPIM'de birçok kişiyi bir arada görme şansına sahip oluyorsunuz. Başka ülkeler, başka firmalar neler yapmış onu görüyorsunuz. Bir sinerji oluşuyor” şeklinde değerlendirmesinde bulundu. 

Piyalepaşa projesinin gayet iyi ilerlediğini belirten Kaan Yücel, kaba inşaata başladıklarını ekleyerek satışların da iyi gittiğini açıkladı. “Proje büyüyor, Beyoğlu da büyüyor” dedi.

Emine Pile/Emlaktasondakika.com

bıg mıpım Ahmet Misbah Demircan Beyoğlu Belediyesi