big beyoğlu üyeleri mipim 2015

BIG üyeleri Beyoğlu'nu MIPIM'de değerlendirdi!

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 10.03.2015
32 farklı katılımcının bir araya gelmesiyle oluşan BIG platformu, Beyoğlu'nu MIPIM'de temsil ediyor.
Beyoğlu Belediyesi öncülüğünde kurulan BIG platformu, bölgedeki yatırımcıları bir araya toplayan bir dokuya sahip. 32 farklı yatırımcının buluştuğu platform, ilk olarak MIPIM 2015 Fuarı'nda boy gösterdi. Bundan sonraki dönemde Beyoğlu Ajansı olarak hizmet verecek olan oluşumun şu anki üyeleri 10 milyarlık proje üretiyor.

MIPIM'de konuşan BIG üyeleri, Beyoğlu'nun İstanbul için ne kadar önemli bir değer olduğunun altını çizdi. İşte konuşmalar...

Adnan Polat - Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı

İstanbul, çok merkezi bir şehir. Tarihine bakıldığında Beyoğlu merkezlerin merkezi konumunda. Biz de burada yatırımcı olarak Beyoğlu Belediyesi ile birlikte proje geliştiriyoruz. Kentsel dönüşüm kolay bir iş değil, uzun meşakatli bir yol. Biz yeterince destği alıyoruz ve mücadele ediyoruz. İstanbul'un yaşanılabilir, kaliteli bir kent olması için uğraş veriyoruz. MIPIM'de her geçen gün daha etkin oluyoruz. Bu da yabancı yatırımcıları ülkemize çekmek açısından önemli.

Alaedin Babaoğlu - AMPLIO Emlak Yönetim Kurulu Başkanı

2007'de Türkiye'ye ilk döndüğümde Beyoğlu Belediyesi'ne yatırım yapmaya karar verdim ve ilk olarak Haliç'le başladık. Burada diğer dünya şehirleriyle bir arada olmak mutluluk verici.

Feyzullah Yetgin - Çalık Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi

Yıllardır MIPIM'e geliyoruz ancak böyle bir çadırın oluşturulmasıyla 96 metrekarelik maketin var olmasını sağlayan İbrahim Çağlar'a teşekkür ediyorum. BIG, 32 farklı yatırımcıyı bir araya getirdiği için özel bir enerjisi var. Önümüzdeki dönemde önemli projeler üreteceğiz. 10 yıllık perspektifte çok farklı bir Beyoğlu gözüküyor.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

Mehmet Çiçekçi Fransa'dan bildiriyor...

bıg bıg üyeleri beyoğlu bıg platformu beyoğlu big nedir