Beyttürk İnşaat

Beyttürk’ten Suud’larla 2 milyarlık yatırım

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 17.04.2016
Beyttürk İnşaat, Suudi Arabistanlı gayrimenkul şirketi Kimma Huizama ile 2 milyar liralık proje için işbirliği yaptı.
Yalova'da yapılacak 5 bin konutluk projeye özellikle Körfez ülkelerinden talep gelmesi bekleniyor.

Körfez ülkelerinden büyük yatırımları Türkiye'ye getiren Beyttürk İnşaat, Suudi Arabistan'lı gayrimenkul şirketi ile yapılacak dev yatırım için işbirliğine imza attı. Suudi Arabistanlı gayrimenkul şirketi Kimma Huizama ile yatırım anlaşması imzalayan Beyttürk İnşaat, bir yıl içinde Marmara Bölgesi'nin en büyük projesinin inşaatına başlayacak. Marmara Bölgesi'nde büyük gayrimenkul yatırımları ile dikkati çeken Beyttürk İnşaat, Suudi ortakla birlikte 2 milyar TL'lik yatırım gerçekleştirecek. Anlaşmayla bölgenin değerinin artacağına vurgu yapan Beyttürk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Engin Barman, "Suudi Arabistan konsorsiyumu ile birlikte Marmara Bölgesi'nin çehresini değiştirecek dev bir projeye imza atacağız. Beş bin konutluk yeni projemiz Yalova'da yer alacak" dedi.

25 BİN KİŞİLİK PROJE

Yalova'nın gelişen bölgesi Bursa yolu üzerinde yeni bir yaşam alanı kuracaklarını belirten Barman, "Bir yıl içinde projemize başlamayı planlıyoruz, hem Körfez bölgesinden hem de ülkemizden projeye ilginin büyük olacağını düşünüyoruz" diye konuştu. Proje yaklaşık 25 bin kişilik yeni bir yaşam merkezi sağlayacak.

KÖRFEZ BÖLGESİ İLGİ GÖSTERİYOR

Beyttürk İnşaat'ın İstanbul, Bursa ve Yalova'da gerçekleştirdiği projeler özellikle Körfez ülkeleri yatırımcıları tarafından büyük talep görüyor. Beyttürk'ün Yalova'da Dreamland, Mia Thermal, Beytepe Konakları, Beytepe Plus ve Çınarcık'ta Beyttürk Orman gibi projeleri bulunuyor. Şirket, büyüme hedefini Körfez ülkeleri olarak belirledi.

Beyttürk İnşaat yalova'ya arapların ilgisi yalova yatırım yalova emlak