iş adamlıların buluşması

Beyttürk İnşaat Bahreynli yatırımcılarla buluştu

Sektörden Haberler Rüya Tulumbacı 19.10.2015
Beyttürk İnşaat, Arap dünyasının en hızlı büyüyen ekonomisi olan Bahreyn’den yatırımcılarla iş geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor.
Türk inşaat sektörünün yabancıya konut satışında önde gelen şirketlerinden Beyttürk İnşaat, Arap dünyasının en hızlı büyüyen ekonomisi olan Bahreyn'den yatırımcılarla iş geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Beyttürk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk-Bahreyn İş Konseyi Başkan Vekili Muhammet Uğurcan Barman, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, iki ülke arasındaki ticaret hacminin geliştirilmesinin yanı sıra Türkiye ile Bahreyn arasında karşılıklı iş ve yatırım olanaklarını araştırmak ve geliştirmek amacıyla çalışmalar yaptıklarını hatırlattı. Beyttürk İnşaat olarak da büyüme hedeflerini ağırlıklı olarak Körfez ülkelerine yönelik belirlediklerini anlatan Barman, Türkiye'de inşaat projeleri üretmek için bu ülkelerden yatırım fonları ve holdingler ile stratejik ortaklıklar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bursa ve Yalova Bahreynli Yatırımcıların İlgi Odağı Oldu

Bu kapsamda Bahrain Investment Group adlı şirketi kurduklarını belirten Muhammet Uğurcan Barman, Türkiye'nin ihracat üssü Bursa ve Yalova'daki yatırım imkanlarını Bahreynli yatırımcılarla buluşturduklarını, Yalova'da 25 milyon dolarlık bir yatırımı gerçekleştirdiklerini söyledi. Muhammet Uğurcan Barman ayrıca, Bahreyn Veliaht prensi Salman Bin Hamad Bin İsa Al Khalifa ile bir araya gelerek, yeni yatırım imkanları konusunda bilgilendirdiklerini kaydetti.

Yatırımları Daha Artırmak Gerekiyor

Beyttürk İnşaat olarak Bahreynli yatırımcıların Türkiye'nin tanınmasında önemli bir rol oynadıklarının altını çizen Barman, “Türkiye ile Bahreyn arasında mükemmel bir dostluk bulunuyor. Karşılıklı yatırımlarımız var ama yeterli değil. Bahreynli yatırımcıların Türkiye'de 296 milyon dolar, Türk şirketlerinin de Bahreyn'de 170 milyon dolar yatırımı var. Bu yatırımları daha da artırmamız gerekiyor” dedi.

Türkiye'nin son dönemde hızla gelişen kentleri Bursa ve Yalova'nın İstanbul'a alternatif eşsiz bir bölge durumuna gelmesiyle artan değerinin Suudi Arabistan, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi Körfez ülkelerinden çok sayıda iş adamının ilgisini ve yatırım yapma arzusunu artırdığına dikkat çekti.

Beyttürk İnşaat Bahreyn