Özyurtlar İnşaat'ın Gaziantep projesinin arsası

Beş projeyi teslim eden Özyurtlar İnşaat, Gaziantep yolcusu!

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 23.02.2015
Özyurtlar İnşaat, bu yıl iki butik proje ile yoluna devam edecek. Sürpriz karar ise Eylülde satışa çıkması planlanan 3 bin konutluk Gaziantep projesi.
Özyurtlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt'un yıllar süren hayali bu yıl nihayet gerçekleşiyor. Aslen Gaziantepli olan Özyurt, bölgede markalı projelerin geliştirildiği Prime Mall AVM'nin hemen yanındaki arsada yaklaşık 3 bin konutluk bir proje geliştirilmesi için talimat verdi. Arsa durumunun müsait olması halinde yandaki parsellerle daha da büyük bir proje geliştirmeyi hedefleyen Özyurtlar, şimdilik araştırma ve geliştirme aşamasında. 

Bölgedeki konut ihtiyacını gözlemlediklerini belirten Özyurtlar İnşaat Satış ve Pazarlama Koordinatörü Ebru Özyurt, oradaki şartların İstanbul'dan çok farklı olduğuna vurgu yaptı. Ekonomik seviyenin yüksek olduğunu belirten Özyurt, sosyolog titizliği ile yaptığı gözlemleri aktardı. İnsanların evlerini ve arabalarını önemsediğini söyleyen Özyurt, “Maddi durumu uygun olanlar yakınlarının kullandığı evden kendiside almak istiyor. Büyük ve kullanışlı evleri seviyorlar. Sosyal imkanlara, otoparka, yeşil alana, geniş odalara, mutfaklara, kilere ve kaliteli malzemeye dikkat ediyorlar. Aile hayatına önem veriyorlar. Nihai aşamada bunlara dikkat edeceğiz” diye konuştu.  

Aynı bölgede 2 butik proje geliyor

Özyurtlar İnşaat olarak İstanbul'da da iki butik proje yaptıklarını ama pek dillendirmediklerini söyleyen Özyurt, “2 bin 500 konutlu NLogo projesinden sonra 150-200 konutlu projeleri çok daha kolay yapıyoruz. Bu yeni projeilerden ilki Akbatı'nın karşısında yer alıyor. 130 - 140 daireden ibaret olan site tek blokta yokselecek. İnşaatına yakında başlayacağımız projenin arsasını kat karşılığı aldık” dedi.

Halen satışta oldukları diğer projeler hakkında da bilgi veren Özyurt, “5 Mart'ta NLogo'nun 2. etabın relansmanını yapacağız. İlk etaptan konut alamayanların talebi var. Bunu karşılayacağız. İkinci etapta 800 civarında konut satışa çıkacak. Belki 3. etaptan da bir blok bunlara eklenebilir. Müşterilerimiz fırsattan yararlanmak istiyor” dedi. Özyurt, yerli yatırımcının burada tercih edildiğini belirtti. 

Özyurtlar Özyurtlar Gaziantep projesi Ebru Özyurt