Başbakan Ahmet Davutoğlu

Başbakan Davutoğlu’ndan akıllı baret sinyali!

Sektörden Haberler Ayşe Özlem Kuruca 08.12.2014
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ‘İş Güvenliği Eylem Planı’nda ‘madencilerin kasklarına yerleştirilecek düzenek ile takip edilme projesi için düğmeye bası
Genç girişimci üniversite öğrencisi Enes EKİM ve ekibi tarafından tasarlanan giyilebilir teknoloji ürünü Akıllı Baret sayesinde, maden ocakları da izlenebilecek.

Ülkemizdeki iş kazalarına alınmayan önlemler yüzünden kaybedilen ülke itibarına, yetim kalan çocuklara, iş kazası ölümleri yüzünden kaybolan hayatlara yeni çözüm olan akıllı baret hedeflerini hız kesmeden gerçekleştiriyor. Sıklıkla yaşadığımız iş kazalarının büyük bir bölümü tedbirsizlik ve önceden alınmayan önlemlerden kaynaklanmakta. Bunlara çözüm olarak geliştirilen Akıllı Baret hayata geçmeye hazırlanıyor.Üniversiteli genç girişimci Enes Ekim tarafından ortaya atılan fikir hayata geçtiğinde maden işçilerinin ve madenlerin kalitesi artmış olacak.

Başbakan Davutoğlu'nun İş Güvenliği Eylem Planı'nda açıkladığı bu çalışma ile akıllı barette bulunan düzenek sayesinde maden işçilerinin ortamdaki ısı, gaz ve su seviyeleri bunun yanında işçilerin nabız atışlarına kadar takip edilmesi gündemde.

Ahmet Davutoğlu İş Güvenliği Eylem Planı