fuardan bir stant

'Baku Build-2015' kapılarını açtı

Sektörden Haberler Rüya Tulumbacı 21.10.2015
Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen 21. Uluslararası inşaat fuarı ziyaretçileriyle buluştu.
İnşaat konusunda bölgenin en kapsamlı fuarı olan ‘'Baku Build'' ilk günden ziyaretçi akınına uğradı. 24 Ekim'e kadar devam edecek fuara 30 ülkeden 535 firma katıldı. 

Türk firmaları dikkat çekiyor

Bakü Expo Merkezi'nde düzenlenen organizasyona, inşaat alanında kullanılan malzemelerle son sistem ekipmanları da sergileniyor. Başta Almanya, İtalya, Çin, Rusya, İspanya, Hindistan ve Fransa'dan katılan firmaların yanı sıra, fuarda stantlarıyla geniş yer alan Türk firmaları da dikkat çekiyor. Katılımcı firmalar yeni işbirliği fırsatları da yakalarken, şirket temsilcileri ilgiden duydukları memnuniyeti ifade etti.

Fuara katılan KÖSTER Yapı Kimyasalları şirket temsilcisi Selahattin Özüpek, üç yıldır Azerbaycan pazarında aktif rol aldıklarını söyledi. Azerbaycan'ın önemli bir bölgesel pazar olduğunu ifade eden Özüpek, "Dolayısıyla da fuara katılmış olduk. Aldığımız tepkiler ilk gün olmasına rağmen olumlu. Ümit ediyoruz Cumartesi gününe kadar da işbirliğimizi ve çalışmalarımızı devam ettireceğiz." dedi.

Kepez Alçı Türk Yapı Sanayi şirketi temsilcisi Elnur Aliyev de, bu fuara dört yıldır katıldıklarını ve asıl amaçlarının fuardan yeni müşteriler kazanmak olduğunu ifade etti.

Fuarda stant açan Hilal Alüminyum temsilcisi Adem Tayfun ise geçen sene de fuara katılarak büyük kazançlar elde etiklerini vurguladı. Tayfun, "Hem yeni müşterilerimize ürünlerimizi anlatabilmek hem de buradaki bayilerimizin ellerini kuvvetlendirebilmeyi amaçlıyoruz." dedi.

Baku Build-2015 Azerbaycan İnşaat fuarı