Mehmet Özhaseki

Bakan Özhaseki: İnşaat baş tacımız olmayı sürdürecek

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 14.03.2017
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, MIPIM 2017'nin açılış konuşmasında önemli açıklamalar yaptı.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin gayrimenkul fuarı MIPIM 2017'nin açılış konuşması Emlaktasondakika.com'dan canlı yayınlandı. 

Bakan Özhaseki, açılış konuşmasında fuara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. "Fuar İnşallah bereketli geçer" diyerek konuşmasına başlayan Özhaseki, yaşadığımız coğrafyanın bir fırsatlar ülkesi olduğunu belirtti.

Bakan Mehmet Özhaseki "İhtilal denemesinden bir gün sonra bile herkes işine gücüne baktı. Yaşadığımız olumsuz durumlara rağmen önümüze bakıyoruz. Bir taraftan da müthiş yatırımlar yapıyoruz. 2000'li yıllatın başı ile kıyaslandığı zaman birçok anlamda müthiş bir ekonomik gelişmişlik örneği görüyoruz. Türkiye'yi yakından takip eden herkes Türkiye hakkında geleceğe ümitle bakıyor" açıklamasında bulundu. 

Özellikle 2000'den bu yana Türkiye'de gerçekleştirilen ekonomik faaliyetlerle ilgili bilgiler veren Özhaseki "Gayrimenkul sektörü Türkiye'deki en önemli sektörlerin başında geliyor. Sektör müthiş bir potansiyele sahip. Ekonominin yüzde 25'ine sahip neredeyse. İnşaat sektörü gelecekte de Türkiye'de belirleyici sektör olacak. 250'ye yakın sektörü etkileyen gayrimenkul sektörünün hızla desteklenmesi bizim hükümetimizin de aldığı kararlardan birisi" dedi.

Özhaseki "İstanbul, Londra ile Paris'in arasında olduğunu düşünürsek önemi daha iyi anlaşılabilir. İnşaat sekörünü desteklemeye devam edeceğiz. Bu sektör bizim baş tacımız olmaya devam edecek. Günübirlik gelişmelerden çok çabuk etkileniyoruz. Frene basıp durabiliyoruz. Ama bunların geçici olacağınu düşünüyorum" açıklamasında bulundu.

Dün akşam gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısında tapu harçları ile ilgili konunun konuşulduğunu söyleyen Özhaseki, açılış konumasında sektörü heyecanlandırdı. Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın önümüzdeki günlerde tapu harçları ile ilgili müjdeyi vereceğini belirtti.

Özhaseki "Önümüzdeki günlerde Maliye Bakanımızın bu konuda birtakım müjdeleri olacak. Orada sizlerin istediği, bana özelikle madde madde yazdırdığınız ne varsa hepsi yavaş hayata geçiyor." dedi. 

Mehmet Özhaseki MIPIM gayrimenkul fuarı ibrahim çağlar