Bahçeşehir Göleti

Bahçeşehir Göleti'nde inşaat başladı!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 12.08.2015
Çok tartışılan ve imarı olmadığı halde inşaat yapılacağı iddiasıyla bölge halkı tarafından da istenmeyen Bahçeşehir Gölet projesinde yeni gelişme...
Bahçeşehir Göleti'ne 130 adet ticari birim ve 130 cadde mağazası yapılacağının duyulması üzerine göletin yanında olduğu belirtilen bir araziye ise 15 katlı 2 rezidans bloğunun dikileceği açıklandı.

Bahçeşehir Gölet'e kat çıkılacak

Geçtiğimiz günlerde Başakşehir Belediyesi, Bahçeşehir Göleti'nin hemen yanındaki yeşil arsayı ihaleye çıkarmış ve göletin 2 katına çıkarılacağını belirtmişti.

bahçeşehir göleti yeni proje
Bahçeşehir Gölet projesi bittiğinde böyle olacak

Sunny Elektronik'i de bünyesinde barındıran Atmaca Grup, tapuda 607 ada olarak belirlenen Bahçeşehir Gölet'inin yine aynı ada üzerindeki 2, 5, 6, 7, 8, 9 ve 10 sayılı parsellerini 103 milyon liralık teklif ile satın almıştı.

Atmaca Grup'un Bahçeşehir Göleti'ni iki katına çıkaracak projesinde 130 adet ticari birim ve 130 adet cadde mağazası olmak üzere toplam 260 bağımsız bölümün yer aldığı belirtildi.

BAHÇEŞEHİR GÖLETİ

Mesa imara karşı!

Bu gelişmelerin ardından göletin olduğu alanda daha önce Mesa Holding'e ait olduğu bilinen başka bir araziyi daha Atmaca Grup'un satın aldığı ve ticari birimler yanı sıra 15 katlı 2 rezidans kulesini inşa edeceği ortaya çıktı.

konut projesi
Göletin hemen yanındaki Mesa'nın eski arazisi üzerinde geliştirilen konut projesi

Ancak daha önce Mesa Holding'in Bahçeşehir Göleti'ndeki arsasını Başakşehir Belediyesi'ne yeşil alan olarak kalması şartıyla belli bir miktar ile sattığı biliniyor. Hatta Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, konuyla ilgili bir açıklamasında eğer burada bir yapılaşma olursa dava açacaklarını söylemişti. 

bahçeşehir göleti nasıl genişleyecek

Konut projesi ve ticari birimler birlikte pazarlanıyor

Başakşehir Belediyesi tarafından yapılan gölet ihalesine iptal davası açmaya hazırlanan Bahçeşehir Gölet Platformu, Atmaca Grup'un gölet alanı projesinin bir parçası gibi sunmasına tepki gösteriyor. Atmaca Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca ise iddialara şöyle yanıt veriyor: “2 ayrı proje yapıyoruz ama komşu parsellerde yer alıyor. Aynı ofiste, aynı ekip satış sürecini yönetiyor. Zaten gölete komşu arsamız var, rekabet ortamı olmasın diye belediyenin ihalesine girdik. Dükkanlar için henüz ruhsat alınmadı. Uluslararası bir yarışma ile proje seçilecekti ve bunda son aşamaya geldik. Şuan 2 projemizde talepleri topluyoruz.” 
Atmaca Grup için inşaat yeni bir iş kolu. Şirketin esas faaliyet alanı elektronik ve elektrikli ev aletleri alanında yoğunlaşıyor. Sunny markası ile tanınan Atmaca bu alanda 1979'dan beri faaliyet gösteriyor.

bahçeşehir gölet projesi

Bahçeşehir Göleti nasıl büyüyecek?

Bahçeşehir Göleti'nin yanında olan Prestij Mall AVM'den Petrol Ofisi benzin istasyonuna kadar olan kısıma cadde dükkanları hayata geçirilirken, bu birimlerin arka tarafında da rezidansların olacağı açıklandı.

Daire ve ticari birimlerin tanıtımı için Bahçeşehir Göleti'nde bir satış ofisi kuruldu. Hafriyat çalışmalarının devam ettiği projenin maket ve kataloğu yakın zamanda satış ofisinde olacak.

bahçeşehir gölet cadde dükkanları

Bahçeşehir Göleti