Vaditepe Bahçeşehir 2. Etap / Kiptaş

Kiptaş firmasının Vaditepe Bahçeşehir 2. Etap projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Aziz Torun 5. Levent

Aziz Torun, "KİPTAŞ, hakkaniyetli racon kesiyor!"

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 18.04.2015
5. Levent’in gördüğü ilgiye memnun olan Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, KİPTAŞ'ın hakkaniyetli racon kestiğini ifade ediyor.
KİPTAŞ ile Torunlar GYO'nun ortaklaşa geliştirdiği 5. Levent, tüketicilerden olağanüstü bir talep gördü. Torunlar GYO, projede sahibi olduğu ilk iki etaptaki 2 bin 288 konutun bin 142'sini satışa arz etti. İki haftada 756 kaparo alan satış ekibi, kalan 386 konutu da kısa sürede satmayı planlıyor. Bu gidişle Eylül 2015'te satışa çıkarılması planlanan 2. etabın tarihi daha erkene çekilebilir. 

KİPTAŞ, hakkaniyetli racon kesiyor

Aynı zamanda GYODER Başkanı olarak KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım'a teşekkür eden Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, “KİPTAŞ, kentsel dönüşüme önem veren bir kurum olarak hakkaniyetle racon kesen bir merci. Hak sahiplerine paylaşımı hakkaniyetle yaptı. 200 daire arsa sahiplerine sorunsuz olarak dağıtıldı” dedi.

Kentsel dönüşüm projesi olmasına rağmen emsalin 1.5 ile 1.8 arasında belirlendiğini söyleyen Torun, “ Yapı yoğunluğu çok az oldu. Yaygın bir mimari tercih edildi. Yeşil ve peysaj alanına önem verildi. Eğitim alanı olarak 30 bin metrekare ayrıldı. Cami, okul ve diğer sosyal alanlar maksimumda yapıldı. Otoparklar yer altına alındı. Bu kadar merkezi bir yerde ve donatı alanları zengin bir projede herkes yaşamak isteyecek” diye konuştu.


Kentsel dönüşüm olmasına rağmen kira yardımı ve taşınma giderlerini kendilerinin üstlendiğine dikkat çeken Torun, kamudan para talep edilmediğini söyledi. 

Satışlar memnuniyet verici

Gördükleri ilgiye memnun olduklarını dile getiren Torun, projenin ihtiyacı karşılamayacağına dair bir kanaate sahip olduklarını ifade etti. Bir önceki projeleri Mall Of İstanbul'un AVM ve karma kullanım konusunda ustalık eserleri olduğunu söyleyen Torun, “5. Levent bizim konuttaki ustalık projemiz oldu. Çok güzel geliştirildi. Konumu, ulaşımı ve niteliği ile dikkat çekici. Müşteri bunu fark ediyor” şeklinde konuştu.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

5. Levent Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun 5. Levent Kiptaş