Aziz Torun

Aziz Torun ile Towar Al Kuwari bir araya geldi!

Sektörden Haberler 19.04.2017 19:20

GYODER Başkanı Aziz Torun, Katar Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Muhammed Bin Ahmed Bin Towar Al Kuwari ile bir araya geldi.

GYODER Başkanı Aziz Torun ile Katar Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Muhammed Bin Ahmed Bin Towar Al Kuwari ortak bir basın toplantısı düzenledi. 

Türk fuarının Katar'a olmasından duyduğu mutluluğu dile getiren Muhammed Bin Ahmed Bin Towar Al Kuwari, "Özellikle bu fuarın şimdi oluşması Katar'daki kalkınmayla bu fuarda olmak çok önemli. Kalkınan 2 ülkenin burada bir arada olması bizim için önem arz ediyor. Özellikle Katar'da kullanılan kaliteli Türk ürünlerinin burada görmek bizi çok mutlu edecektir. Türk ürünlerini Katar'da biz özellikle görmek istiyoruz. Türkiye bizim sevdiğimiz bir ülkedir." ifadelerini kullandı.

"Türk misafirperverliğimizle Katarlıları Türkiye'ye davet ediyoruz"

"Türkiye ve Katar arasında gelişen ve büyüyen bir iş birliği var bu fuarda aslında bir ilk, Türkiye Expo'su olarak Katar'da düzenlenen bu fuar Türkiye için de çok önemli" şeklinde konuşan GYODER Başkanı Aziz Torun, "Türkiye müteahhitlik hizmetlerinde dünyada 2. sırada bulunuyor. Onun için burada da bir çok altyapı hizmetlerinde Türk müteahhitleri görev alıyor. Katar'ın zenginlikleri yerin altında gazı var, petrolü var, bizim ülkemizin de güzellikleri yerin üzerinde tabi güzellikleri doğal zenginlikleri var, tarihi var ve kültürü var. Türk misafirperverliğiniz var o yüzden kendilerini Türkiye'ye davet ediyoruz. Türkiye son 10 yılda gayrimenkul sektöründe büyük gelişme kaydetti. Standartları çok yüksek inşaatlar geliştiriyor. Özellikle İstanbul benzeri şehirlere baktığımız zaman dünyadaki emsalleriyle karşılaştırdığımızda New York'la, Hong Kong'la, Dubai ile çok daha farklı avantajları var. " dedi.