Mylife Residence / Yavuzlar İnşaat

Yavuzlar İnşaat firmasının Mylife Residence projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
aydın ev kiraları

Aydın'da ev kiraları neden yükseldi?

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 15.08.2016
Reidin, temmuz ayında en fazla kiraların yükseldiği ili Aydın olarak açıkladı. Biz de sizler için Aydın'ı mercek altına aldık...
Reidin 2016 Temmuz'a ait Türkiye Konut Fiyat Endeksleri'ni açıkladı. Buna göre Aydın, temmuz ayında kiraların en çok arttığı il oldu. Özellikle yaz aylarında talep patlaması yaşayan Ege bölgesinde ev kiralanma oranının yüksekliğini otel rezervasyonları izliyor. Aydın, rapora göre satın alınan evlerin kiraya verildiğinde alış fiyatını en kısa sürede çıkarabildiği illerin de başında geldi.

Denize kıyısı olan Kuşadası, Söke ve Didim ilçeleriyle ön plana çıkan Aydın, yazın yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlıyor. Sadece Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı'nı bu yılın ilk 7 ayında 700 bin kişi ziyaret ederken, yıl sonunda bu sayının 1 milyonu bulması bekleniyor. 

"Göç alıyor"

Hal böyleyken Aydın'da konut kiralarının artması da kaçınılmazdı. 2 yıl öncesine göre sadece kiraların değil konut satış fiyatlarının da oldukça yükseldiğini belirten Kuşadası Emlakçılar Derneği Başkanı Müslüm Yıldırım, "Aydın'ın Kuşadası ve Didim bölgeleri dışarıdan göç alıyor. Bu göç ile doğru orantılı şekilde hem kiralama oranı hem de kiralama fiyatları artıyor. Konut fiyatlarının yükselmesi de tabii ki kiraların yükselmesinde etkili oluyor. 2 yıl öncesinde 100-150 bin TL civarında 2+1 ev bulunabilirken, şu anda Aydın'da 100-150 bin TL'ye 1+1 daire bile bulunamıyor. Kiraların da bu sebepten arttığını söyleyebiliriz." ifadelerini kullandı.

Aydın'da inşa edilen markalı konut projeleri

Müslüm Yıldırım'ın sözünden yola çıkarak Aydın'da yeni inşa edilen markalı konut projelerine göz atmak istedik. 

Zeus Park Prestij: Kuşadası'nda inşa edilen Zeus Park Prestij'de dairelerin tamamı 125 metrekare 3 oda 1 salon şeklinde tasarlandı. Fiyatlar 310 bin TL ile 350 bin TL arasında değişiyor. Projede teslimler 2017 yılının Haziran ayında yapılacak. 

Kule Park Resieence: 8 blokta 80 daireden oluşan Kule Park Residence, Aydın Kuşadası'nda bulunuyor. Yaşamın başladığı projede 3+1'den 6+1'e kadar konutlar yer alırken 3+1'lerin tamamı satıldı. 4+1 konutların fiyatları 440 bin TL'den başlıyor.

Aydın'ın Kuşadası, Didim gibi denizi kıyısı olan Söke bölgesinde bu iki ilçeye göre fiyatların daha az olduğu bir gerçek. İç bölgelere ilerledikçe fiyatlar iyice düşüyor. 2017 Aralık'ta teslim edilecek olan Mylife Residence projesinde 1+1'den 3+1'e kadar seçenekler yer alıyor. Fiyatların 130 bin TL'de başladığı Mylife Residence, Söke'de bulunuyor.

aydın aydın ev kiraları kuşadası emlakçılar derneği