Varyap Meridian / Varyap

Varyap firmasının Varyap Meridian projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
ataşehir konut projeleri

Ataşehir’de hangi proje ne kadar kazandırdı?

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 21.02.2015
Onlarca konut projesinin yer aldığı Ataşehir'de 6-7 yıl önce daire sahibi olanlar, bugün büyük kazançlar elde etti.
Gayrimenkul sektörünün parlayan yıldızı Ataşehir, gelişmeye tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle son 10 yıllık süreçte milyarlarca liralık yatırımların adresi olan bölgede, daire alanlar büyük primler elde etti.

450 bine yaklaşan nüfusuyla İstanbul'un en büyük ilçeleri arasına giren Ataşehir, 2008 yılında belediye oldu. TOKİ ve Emlak Konut GYO destekli projeler bölgenin çehresini değiştirirken özel firmaların yatırımlarında hız kesmemesi Ataşehir'in değerine değer kattı.

ataşehir bölgesindeki konut projeleri

Özellikle İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinin yanı başında yer alan llokasyon, önümüzdeki yıllarda çok daha büyük değerler kazanacak.

Ataşehir, 13 yılla İstanbul'da konut amortisman süresinin en az olduğu ilçelerden birisi olarak dikkat çekiyor. 2012 yılında ortalama fiyatı 175 bin lira olan 2+1 daire için bugün rakamlar 250 bin liranın üzerinde seyrediyor. 2014 yılı itibariyle aynı daire için istenen kira bedeli 1600 lira civarında.

Ataşehir'in en pahalı semti Barbaros Mahallesi olarak göze çarpıyor. Bölgede konut fiyatları her geçen sene büyük bir hızla artıyor. 2011'de 460 bin lira bandında seyreden rakamlar bugün 600 bin lirayı aştı.

Ataşehir bölgesinde yapılan büyük kapsamlı projelerde ilk konut alanlar büyük kazançlar sağladı. Özellikle Varyap Meridian projesi yatırımcılarına neredeyse zengin etti.

Ataşehir'de hangi proje ne kadar kazandırdı?

Varyap Meridian: Varyap tarafından hayata geçirilen proje 2009 yılının başlarında satışa açıldı. O dönemde 1+0, 1+1 konseptindeki evler için rakamlar 150-200 bin lira bandından başlıyordu. Bugün ikinci el satışlara bakıldığında aynı daire için rakam 800 bin lira seviyelerine kadar ulaşıyor. Varyap, bölgenin en çok kazandıran projelerinin başında yer almakta.

My Towerland: 2009 yılı sonunda yoğun talep nedeniyle satışı başlayan Ağaoğlu My Towerland projesinde 1+1'lerin fiyatları 235 bin lira seviyelerinden start alıyordu. O günden bu zamana kadar gelişen Ataşehir ve büyüyen Ağaoğlu markasıyla aynı ev için istenen rakamlar 500 bin lira düzeyine ulaştı.

Brandium Ataşehir: Ataşehir bölgesinin ilk markalı konut projeleri arasında yer alan Brandium da yatırımcılara kazandırdı. 2011 yılının Haziran ayında satışların başladığı projede o dönem stüdyo evler için rakamlar 160 bin lira olarak açıklanmıştı. Teslimlerin çok uzun süre önce gerçekleştiği projede bugün aynı konut için ikinci el piyasasında fiyatlar 350 bin lira seviyelerinde seyrediyor.

Kentplus Centrium: 2010 yılı içerisinde satışların başladığı projede stüdyo tarzında evler için rakamlar 110 bin lira civarındaydı. Yaşamın birkaç sene önce başladığı projede aynı daireler bugün, ikinci el kapsamında 300 bin liradan dahi alıcı buluyor.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

ataşehir konut projeleri ataşehir prim yapan projeler istanbul prim yapan proje