Otis İskandinavya

Asansör devi Otis'e Türk yönetici atandı

Sektörden Haberler 05.04.2017 11:18

Otis İskandinavya ve Orta Avrupa Bölgesi Finans Direktörlüğü'ne Fazıl Demirkesen getirildi.

Dünya asansör devi Otis'te üst düzey bir atama gerçekleşti. Otis İspanya'da Güney Avrupa Finans Kontrolörü olarak 3 yıl görev yaptıktan sonra Türkiye'ye dönen ve 2,5 yıldır Otis Türkiye Yatırımlar ve Tedarik Zinciri Direktörlüğü'nü yürüten Fazıl Demirkesen, yeni görevlendirme ile İskandinavya ve Orta Avrupa Bölgesi Finans Direktörü olarak atandı.  

Otis'teki yeni yapılanma ile toplam 10 ülkeden sorumlu finans direktörlüğünü üstlenen Fazıl Demirkesen, İstanbul Lisesi'nden mezun olduktan sonra 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünü bitirdi. 2000-2002 yıllarında Global Menkul Değerler'de çalışan Demirkesen, 2003 yılında Otis Türkiye'de Finans Müdürü ve sonrasında Finans Direktörü olarak görev aldı. Daha sonra Otis İspanya'da Güney Avrupa Finans Kontrolörü olarak  3 yıl çalışan Demirkesen, ardından Türkiye'ye dönerek, 2,5 yıl Otis Türkiye Yatırımlar ve Tedarik Zinciri Direktörlüğü yaptı ve 2016 yılında Koç Üniversitesi Finans Yüksek Lisansı programını  tamamladı. 

Otis Türkiye'de, iş geliştirme, yatırımlar ve satın alma konusunda başarılı çalışmalar yürüten Demirkesen; Avrupa'dan Amerika'ya, Asya'dan Avustralya'ya, Orta Doğu'dan Uzak Doğu'ya kadar geniş bir coğrafyaya asansör ihraç eden Otis Türkiye'nin yatırımlarını ve tedarik zincirini yönetti.  

Şubat 2017'de Otis İskandinavya ve Orta Avrupa Bölgesi Finans Direktörü olarak atanan Fazıl Demirkesen'in yeni görevi, bölge ve ülke yöneticileri ile ortak çalışmayı gerektiren, finans, iç kontrol, raporlama, planlama ve sistem uygulamaları konularını kapsıyor. Fazıl Demirkesen, İngilizce, Almanca ve İspanyolca biliyor.