Dubai Cityscape Fuarı
Haberler / Sektörden Haberler / Arap kadınlar pazara gider gibi konut alışverişine çıkıyor

Arap kadınlar pazara gider gibi konut alışverişine çıkıyor

Sektörden Haberler 11.09.2015 13:46

Dubai'deki Cityscape Fuarı'nın son gününde yoğun bir ziyaretçi trafiği yaşanırken, bu yıl Arap kadınların ilgisi dikkat çekiyor.

Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Çelik, "Eşlerinden bağımsız hareket eden Arap kadınlardan bir ilgi olduğunu gördük. Bunların satışa döneceğini umut ediyoruz" dedi.

Dünyanın önde gelen gayrimenkul fuarları arasında bulunan Dubai'deki Cityscape Fuarı'nın son gününde yoğun bir ziyaretçi trafiği yaşanırken, düne kadar 250 milyon dolarlık satış gerçekleştiren Türk firmaları da satışlarına devam etti. 

Ancak fuarın bu yılki ziyaretçi trafiğinde önemli bir trend söz konusu. O da pazar alışverişine çıkıyormuş gibi gayrimenkul fuarına giden kadın alıcılar... 

Daha önceki yıllara göre bu yılki fuarda kadın müşterinin ilgisinin arttığını gözlemlediklerini belirten Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik, "Arap kadınlarından özellikle eşlerinden bağımsız hareket eden kadınlardan fuardaki diğer projelere göre bir ilgi olduğunu gördük. Bunların satışa döneceğini umut ediyoruz" diye konuştu. 

KRALİÇE PROJESİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI 

Dubai'deki Cityscape Fuarı'nda firmaların her zaman seslenişinin yatırımcılara yönelik olduğunu, kendilerinin ise İstanbul Bomonti'deki 'kraliçe' anlamına gelen Queen projesiyle çektiklerini belirten Çelik, "Firmalar, burada birtakım gayrimenkuller edindikten sonra peşine bunun değerinin artacağı vaatleriyle müşterilerine sesleniyor. Genelinde yüksek katlı binalarda yapıların soğuk bir duruşu var. 

Para odaklı bu sesleniş kendi içerisinde böyle bir soğukluk da hissettiriyor. Arap kadınlarından özellikle eşlerinden bağımsız hareket eden kadınlardan fuardaki diğer projelere göre bir ilgi olduğunu gördük. Bu bizi mutlu etti. Biz her zaman projeleri bir borsa kâğıdı ve yatırım aracı olarak değil, yaşanacak yer, sıcak bir yuva, bir ailenin yaşayacakları bir unsur olarak değerlendirmeye çalışıyoruz. İstanbul'daki Bomonti'de yapımına başlayacağımız Queen'de kraliçenin tacını sembolize eden bir tasarım yaptık. İstanbul'un estetiğine ayrı bir katkısı olacağını düşünüyoruz" ifadesini kullandı. 

Türkiye'deki siyasi ve ekonomik gelişmelerin fuara yansıması hakkında da bilgi veren Çelik, "İnsanlardan bu noktada bir olumsuz tavır görmüyoruz. Neresinden bakarsanız bakın yine Ortadoğu'nun en güvenli limanı bugünkü konjonktürde Türkiye. Bölgenin siyasi, ekonomik ve güvenlik açısından en istikrarlı noktası olarak öne çıkıyor" dedi. 

Habertürk