Antalya Büyükşehir Belediyesi

Antalya, vizyon projeleri ile ses getirdi!

Sektörden Haberler Emine Pile 10.03.2015
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Fransa Cannes’da düzenlenen dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM’de büyük projelerini tanıttı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, vizyon projelerini “İnvest Antalya” sloganıyla dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM 2015'te dünya vitrinine çıkardı. 

Fransa'nın Cannes kentinde 10-13 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM 2015 başladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi, vizyon projeleri; Kepezaltı Santral Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, Konyaaltı Sahil Projesi, Boğaçayı Projesi, Kruvaziyer Liman Projesi ve Balbey Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi ile fuardaki yerini aldı. 

93 ülkeden 4 bin 500 yatırımcıya ev sahipliği yapan fuarın ilk gününde Antalya Büyükşehir Belediyesi standı yatırımcıların ilgisini çeken stantlar arasındaydı. Büyükşehir Belediyesi bürokratlarından oluşan heyet, uluslar arası yatırımcılara vizyon projeleri tanıttı. 

İstanbul Valisi Vasip Şahin ile Toplu Konut İdaresi Başkanı Ergün Turan da Büyükşehir Belediyesi standını ziyaret ederek, projeler hakkında bilgi aldı.  Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de MIPIM 2015 Fuarı'na katılmak üzere bugün Fransa'nın Cannes kentine gitti. 

MIPIM dünyanın en büyük ve etkili platformu

MIPIM'de uluslararası yatırımcılar, şehir planlamacıları, alışveriş merkezleri, mimarlar, konut sektörü, belediyeler ve otel zincirleri bir araya geliyor. MIPIM Fuarı, gayrimenkul ve kentsel dönüşüm projelerinin uluslararası platformda tanıtılması, markaların önemli ortaklıklara imza atması, dünyadaki trendlerin takip edilmesi ve network sağlanması açılarından dünyanın en büyük ve etkili platformu olarak nitelendiriliyor.

İnvest Antalya Antalya Büyükşehir Belediyesi