Ant Plato /

firmasının Ant Plato projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
ant yapı

Ant Yapı, OKO ile Avrupa'nın zirvesine oturdu!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 26.05.2015
Ant Yapı, 20 yıldır bulunduğu Rusya'da 352 metre ile Avrupa'nın en yüksek binası olan OKO Towers projesinin yapımını tamamladı.
Rusya'da Moscow adı verilen Moskova Uluslararası İş Merkezi'nde 15 parselde geliştirilen on milyarlarca dolarlık dev ofis ve rezidans projeleri içinde 8 tanesine imza atan Ant Yapı, 352 metre ile Avrupa'nın en yüksek binası olan OKO Towers projesini de bitirdi. 352 metrelik OKO Towers projesiyle Ant Yapı, Avrupa'nın en yüksek binasının da geliştiricisi oldu. 49 ve 85 katlı iki kuleden oluşan OKO Towers, 387 milyon dolar proje bedeliyle hayata geçirildi. 20 yıldan bu yana bulunduğu Rusya pazarında 7 milyon metrekarenin üzerinde iş yaptıklarını anlatan Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, grup olarak Rusya, Ukrayna ve Türkmenistan'da devam eden 29 projelerinde 3 milyar dolarlık iş geliştirdiklerini söyledi. 

SOSYAL KONUT İŞİNE DEĞİRİYOR 

Rusya'da yeni alanlara yöneleceklerini belirten Mehmet Okay, bu kapsamda hükümetin merkezi boşaltıp yeni merkezler kurma hamlesiyle 'Yeni Moskova' projesinde alt ve orta gelirli gruba 15 bin konut üreteceklerini anlattı. 

Konutların 'sosyal konut' vasfını taşıyacağını kaydeden Okay, "Şehrin yoğunluğunu azaltmak için tüm altyapısı ve kamu binalarıyla, merkezlerin dışında, merkeze ek ve kenetli yeni bir şehir kuruluyor. Yeni Moskova denilen bir alan. İnşaatlar başladı, bazı alanlarda yaşam da başladı. A101 adı altında sosyal konut üretiyoruz. Metrekare fiyatları şehrin içinde 4 bin dolardan başlarken, bu bölgede 1.5-2 bin dolar olacak" dedi.

Habertürk

oko towers ant yapı