Ametist Residences / İCK Yapı

İCK Yapı firmasının Ametist Residences projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
sinpaş altın oran

Ankara ile İstanbul’daki konutlar arasında fark var!

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 01.02.2015
Ankara ile İstanbul'daki konut projeleri çok farklı. Birinin balkonu, diğerinin terasına eş değer.
Başkent Ankara ile İstanbul'da hayata geçirilen konut projeleri arasındaki farklılıklar dikkat çekiyor. Ankara'da yer alan daireler net metrekare üzerinden konuşulurken İstanbul'da brüt ve net olarak bahsediliyor. Büyüklük olarak da Ankara'daki evler, İstanbul'dakilere göre çok daha geniş.

Ankara'daki konut alıcıları banka kredisi seçeneğini geri planda tutarken İstanbul'da aksine kredi kullanarak ev sahibi olanların sayısı hayli fazla. Ankara'da sıradan balkon denilen alanlar İstanbul'da teras olarak adlandırılıyor. Ayrıca Ankaralı alıcıların dikkat ettiği diğer bir seçenek ise tüm cephelerin gün ışığı alması. Ayrıca Ankara'da deniz olmaması nedeniyle projelernde yeşil ve mavinin ağırlığına önem veriliyor. 

Ancak şöyle bir gerçek var ki İstanbul kökenli firmalar Ankara'ya, Ankara kökenli firmalar ise İstanbul'a büyük ilgi gösteriyor. Birçok şirket, başkent ve megakent sınırları içerisinde aynı anda birkaç proje yürütebiliyor.

ankara konut projeleri istanbul konut projeleri