AND Pastel / AND Gayrimenkul

AND Gayrimenkul firmasının AND Pastel projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
AND Kozyatağı

AND Kozyatağı’nda Otis'in akıllı asansöri tercih edildi

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 03.03.2017
Otis Türkiye, son olarak Anadolu Grubu’nun prestijli projesi AND Kozyatağı’nın tercihi oldu.
Otis'in sektöre kazandırdığı makine dairesiz, halat yerine kayış sisteminin kullanıldığı, tüm dünyada en çok tercih edilen asansör modeli ‘Gen2', çevreye ve kente duyarlı bir yaklaşımla hayata geçen AND Kozyatağı'nda güvenli, sessiz ve hızlı bir ulaşım sağlıyor. 

AND Kozyatağı'nda Otis'in Akıllı Yolcu Yönlendirme Sistemi ‘CompassPlus' ile çalışan, 8 asansörün yanı sıra, 2 otopark ve 1 itfaiyeci asansörü bulunuyor. Saniyede 4 metre hıza ulaşan yüksek verimli dişlisiz makinalı ve reneratif tahrik sistemli asansörler ile birlikte tüm kabinler yerli üretimden oluşuyor. 

Üstün performans, emniyet ve tasarım esnekliği sunmak için, poliüretan kaplı yassı çelik kayışlar ve dişlisiz, sürekli mıknatıslı senkron makinelerin kullanıldığı ‘Gen2' asansör ailesi, bugün 180 ülkede sayısız projede tercih ediliyor. Yenilikçi yapısıyla enerji tüketimini yüzde 50'ye kadar düşüren ‘Gen2', çevre dostu ürünler tercih edilen AND Kozyatağı'nın da otopark asansörlerinde kullanıldı.

‘CompassPlus' sistemi ile bina içi ulaşım rahatlıyor

Otis'in 150 yılı aşkın bilgi birikiminin yansıması olarak bina tipine göre trafik analizi yapılıyor. Analiz sistemi içinde, statik, asansörün ortalama tek sefer süresi, hedefe varış süresi ve 5 dakikada hedefe ulaşan yolcu sayısına bakılıyor. Bu raporlama sistemi ile kullanıcı odaklı analizler ve sistem performansı değerlendiriliyor. Sonuçların değerlendirilmesiyle müşterilere CompassPlus sistemi gibi akıllı çözümler sunuluyor. 

‘CompassPlus', uzun asansör kuyruklarını, ara durakları ve ekstra bekleme sürelerini minimuma indiren sistem, asansörlerin daha verimli çalışması sonucu daha az enerji tüketilmesini sağlıyor. AND Kozyatağı'nda bina içinde yaşanacak özellikle çift yönlü trafiği azaltmak için CompassPlus tercih edildi. ‘CompassPlus' sisteminin binayı öğrenerek asansörleri ve kullanıcıları yönlendirmesi (Smart Grouping) bina ulaşımını asansörlerin geleneksel sistemlerden ve benzer yönlendirme sistemlerinden daha verimli çalışmasını sağlıyor.

Asansör kabinlerinin içindeki yolcu adedini değerlendiren sistem, gereksiz durakları azaltıp aynı kata gidecek yolcuları grupluyor. Özel misafirlere göre programlanabilen sistem, yemek ve iş çıkışı saatlerinde en yoğun katlarda bekleme yaparak düşey trafikteki olası beklemeleri önlüyor. Yolculara gideceği kata göre en uygun atamayı yapan ‘CompassPlus' sistemi, AND Kozyatağı projesinin yanı sıra, Türkiye'de, birçok büyük projede verimli bir şekilde çalışıyor.

Otis Türkiye sunduğu çözümlerle fark oluşturuyor

Otis Türkiye, ‘doğru projelendirme', ‘doğru malzeme', ‘kaliteli üretim', ‘zamanında teslim', ‘kaliteli montaj' ve ‘profesyonel servis' şeklinde 6 adımda özetlenen çalışma sistemiyle, asansör sektörüne öncülük ediyor. Kompleks projelerde teknolojik üstünlüğü ile müşterilerine her aşamada farklı avantajlar sunan Otis Türkiye, mimar, inşaat firması ve danışmanlarla verimli bir işbirliği yapıyor. Otis'in katkıları, en başta mimari ofislere, proje çizim aşamasında çözüm sunarak başlıyor. Otis, ayrıca Türkiye'de üretim yapmasının avantajıyla, mimari ofislerine sunduğu kabin içi dekorasyon çözümleriyle de fark oluşturuyor

Uzman ve yaygın servis ağıyla hızlı müdahale

Serviste mükemmellik ilkesiyle hareket eden Otis Türkiye, proje bitiminden sonra meydana gelen arızalara uzman ve yaygın servis ağıyla hizmet veriyor. Özellikle alışveriş merkezlerinde, söz konusu ünitenin devre dışı kalma süresini düşürerek, binadaki trafik akışının aksamasını engelliyor. Ayrıca Otis servisinin kalitesi ve yerinde müdahaleleri ile ünitelerin kullanım ömrü ve verimlilği maksimum seviyede artıyor.

En yüksek, en hızlı, çift katlı ve akıllı asansörler Otis Türkiye'den

1865'te İstanbul'da kurulan ve 1921'den bu yana kesintisiz olarak asansör sektöründe faaliyet gösteren Türk firması Buga, 1991 yılında Buga Otis (Otis Türkiye) adını aldı. Bugün, Türkiye'nin en büyük ikinci 500 sanayi kuruluşu içinde yer alan tek asansör firması olan Otis Türkiye, yılda 2.000 adet asansör ve yürüyen merdiven/yol kapasitesi ile bulunduğu bölgede önemli bir üretim üssü olarak konumlanıyor. Türkiye'deki dev konut ve ofis projelerinin yanı sıra, alışveriş, iş, kültür ve eğlence merkezi, havaalanı ve metro gibi insan trafiğinin yoğun olduğu yapılara özel çözümler sunuyor. Türkiye'nin en yüksek, en hızlı, çift katlı ve akıllı yolcu yönlendirme sistemine sahip asansörlerini üreten öncü bir firma olmanın yanı sıra serviste mükemmellik ilkesiyle tüm Türkiye'de servis hizmeti sağlıyor. 5 Bölge Müdürlüğü, 5 Servis Şubesi ve ‘Çağrı Merkezi' ile ülke çapında 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyor.

AND Kozyatağı anadolu grubu Otis Otis türkiye