Ali Şener

Ali Şener, "Hükümetin yüzde 15’lik katkısı çok önemli"

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 27.02.2015
Svot Yapı Pazarlama Müdürü Ali Şener, hükümetin konut alanlara yapacağı yüzde 15’lik yardımı son derece olumlu değerlendirdi.
Svot Yapı Pazarlama Müdürü Ali Şener, hükümetin konut alanlara yapacağı yüzde 15'lik yardımı son derece olumlu değerlendirdi.  Ekonomik konularda açıklamalar yapan Şener, geçtiğimiz yılı değerlendirerek planlı hareket ettiklerinin altını çizdi. Yaşanan seçimlerden etkilenmediklerini söyleyen Şener, “Biz 2014 yılını planladığımız için 2 seçimimden etkilenmedik. Bu dönemde iş hayatı yavaşladı ama daha sonra hareketlendi” dedi. 

Sektörü destekleyen bir adım

Son bir ayda Levent Life 2'nin satışlarını yaptıklarına dikkat çeken Şener, “Çünkü bekleyen ve denenmiş bir kitlemiz vardı. Ciddi bir kısmının satışını bir ayda tamamladık. Rezidansların metrekare fiyatını 5 bin 500 – 6 bin 500 dolardan,  ofiste ise 6 bin 500 – 8 bin dolar aralığından yeni sahipleri ile buluşturduk. Proje 2016 sonunda tamamlandığında ofis metrekare fiyatlarının 10 bin dolar olmasını bekliyoruz. Mal sahipleri satmayı tercih etmiyor. Bu bölgede iş yapanlarda böyle bir kaygı yok zaten” dedi.

Hükümetin konut almak isteyenlere sağlayacağı yüzde 15'lik katkıyı fevkalade güzel bir gelişme olarak gören Şener, “Hayatta herkesin ev sahibi olmalı. Devletin ön ayak olmasını takdirle karşılıyorum. Hayata geçerse ve uygulanırsa çok güzel olur” dedi.

Ali Şener Svot Yapı Pazarlama Müdürü Ali Şener