maslak 1453

Ali Ağaoğlu'ndan Moody's açıklaması!

Sektörden Haberler 08.10.2016 09:53

Ali Ağaoğlu uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in Türkiye’nin kredi notunu düşürmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun, Maslak'ta inşa ettiği Maslak 1453 projesinde yaşam başladı. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, projede taahhüt ettikleri hasılat miktarının 3.2 milyar olduğunu, şu anda ise 6.9 milyar lira noktasına geldiğini vurgulayarak, 3 ofis blokunun henüz satışa çıkmadığını, 100 bin metrekare alanda yer alan dükkânları da kiralayacaklarını kaydetti. Maslak 1453'te yer alan 4 tane kulenin ise yabancı yatırımcılar tarafından alındığını ifade eden Ali Ağaoğlu, 4 kuleden ikisinin apart otel olarak kullanılacağını kaydetti. Ağaoğlu, diğer yatırımcıların ise kuleleri kiraya vereceklerini dile getirerek, “Suudi Arabistanlı bir işadamı 250 daireden alacağı kira gelirlerini Türkiye'de ihtiyaç sahiplerine bağışlayacağını söyledi” diye konuştu.

‘KÖRFEZ'E ‘YATIRIM YAPMAYIN' YAZISI GÖNDERILMİŞ'

Ali Ağaoğlu uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in Türkiye'nin kredi notunu düşürmesinin ardındaki sebebin, Türkiye'ye Körfez yatırımcısından gelen parayı kesmek olduğunu belirtti. Ağaoğlu, “Suudi Arabistan'ın çok önemli bir grubuyla görüşme yaptım. Batı'daki bankalar yabancı yatırımcılara, ‘Türkiye'ye para aktarmayın, yatırım yapmayın' diye resmi yazı göndermiş” dedi. Körfez ülkelerinin hâlâ Batı'ya bağlı olduklarını dile getiren Ağaoğlu, yabancı yatırımcıların bir anda bu parayı Türkiye'ye getirmekten imtina ettiklerini; fakat bölgeden gelen yatırım isteklerinin Moody's sonrası da açıkça devam ettiğini vurguladı.