Aksa Jeneratör

Aksa Jeneratör'den 3. Köprü'ye enerji desteği!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 28.10.2015
Türkiye’nin dev projeleri arasında yer alan 3. Boğaz Köprüsü’ne Türkiye’nin lider jeneratör firması Aksa, enerji desteği sunuyor.
Türkiye'nin en büyük kiralık jeneratör filosuna sahip olan Aksa Jeneratör, 3. Boğaz Köprüsü'nün hızla devam eden inşaatında kiralık mobil jeneratörleriyle hizmet veriyor.

Dünyanın sayılı yüksek mühendislik örneklerinden biri olan 3. Boğaz Köprüsü, 59 metrelik genişliği ile dünyanın en geniş boğaz geçiş köprüsü olacak.  3. Boğaz Köprüsü, 1408 metrelik ana açıklığı ile üzerinde raylı sistem olan dünyanın en uzun asma köprüsü olma özelliğini de taşıyacak.  Birçok ilke imza atılan 3. Boğaz Köprüsü'nün hızla devam eden inşaatına, 400'den 1200 kVA'ya kadar enerji verebilen kiralık mobil jeneratörleriyle Aksa Jeneratör de katkı sunuyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne de enerji desteği sağlayan Aksa Jeneratör, boğazın yeni köprüsü Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne de 29 adet kiralık jeneratörle yaklaşık 10 MW‘lık güç veriyor. 

Aksa Jeneratör Kiralama Genel Müdürü Murat Dönmez, Türkiye ve dünya için çok önemli bir proje olan 3.Köprü'de imzası bulunan şirketler arasında yer almaktan gurur duyduklarını söyledi. Dönmez, “Aksa Jeneratör olarak dünya çapında çok önemli işlere imza atıyoruz. Aksa Jeneratör Kiralama olarak benzinli ve dizel jeneratörlerimizle yurt içi ve yurt dışında kiralık jeneratör hizmeti veriyoruz. 1-3000 kVA arasında Türkiye'nin en büyük kiralık jeneratör filosuna sahibiz. Ses yalıtım sistemi sayesinden son derece sessiz çalışma özelliğiyle ve konusunda uzman personellerimizle birçok organizasyona olduğu gibi 3. Boğaz Köprüsü'ne enerji desteği vermek bizim için çok önemli. Avrupa ile Asya'yı üçüncü kez birbirine bağlayacak, dünyanın üzerinden raylı sistem geçen en uzun asma köprüsünün zorlu inşaatının tamamlanmasında bizim de katkımız olacak. Türkiye'nin 2023 hedeflerini biz de paylaşıyoruz. Ülkemizi 2023 hedeflerine taşıyacak projelerden biri olan 3. Köprü'ye verdiğimiz destek bizi, Türkiye ile birlikte aydınlık bir geleceğe taşıyacak”  dedi.

Aksa Jeneratör