akmerkez karşısındaki Etiler Belediye Sitesi

Akmerkez karşısındaki site yerle bir oldu!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 07.02.2015
Astay İnşaat'ın Etiler Belediye Sitesi'ndeki 36 daireden 28'ini satın almasıyla başlayan mobbing tartışmaları önceki gün zorla tahliyeyle tırmandı.
Etiler Akmerkez karşısındaki Belediye Sitesi'nde 28 daireyi satın alan Astay İnşaat'ın diğer 8 daireye mobbing yaptığı iddia edilmişti. 

Firmanın dün yıkım aşamasına geçmesiyle olay iyice büyüdü. Belediye ekipleriyle birlikte Belediye Sitesi'ne giren dozer, blokları yıkmaya başladı. 

Mahkeme durdurdu

Aynı saatlerde site sakinlerinden sakinlerinden Zekiye San adına Nazan Küçükkeleş'in Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na dava açtığı mahkemeye yürütmeyi durdurma başvurusu yapıldı. 

etiler belediye sitesi

Mahkeme kararına rağmen yıkıldı

Yapılan başvuruyu değerlendiren mahkeme, yürütme durdurma kararı verdi. Bu karar verildiğinden yıkım yapılıyordu. Karar yetkililerin eline ulaşana kadar 3 bina kullanılamaz hale geldi. Ardındanda bütün binalar mahkeme kararına rağmen yıkıldı.

Mahkemeden gelen tebligatta şöyle denildi:

"Davacı vekili tarafından 06.02.2015 tarihinde sunulan dilekçe ve eklerinin incelenmesinden, dava konusu taşınmazın keşif tarihine kadar tahliye edilip yıkılacağı ve hukuksal uyuşmazlığın çözümü için gerekli, taşınmazın mahallen tetkikinin yapılmasının bu durum karşısında olanaksız olacağı anlaşıldığından, mahallinde keşif ve bilirkişi incelemesi yaptırıldıktan soma bu konuda yeniden bir karar verilinceye kadar 2577 sayılı yasanın 27. maddesi uyarınca teminat alınmaksızın yürütmenin durdurulmasına..."

etiler belediye sitesi

Kararın ardından yıkım durdu. 

etiler belediye sitesi

Sabaha karşı bütün konutlar yıkıldı.

Hürriyet

Etiler Belediye Sitesi astay inşaat akmerkez karşısındaki site