Eyüp Akbal

Akbal: Gayrimenkul sektörü uçuşa geçecek

Sektörden Haberler Emine Pile 04.11.2015
Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, Emlaktasondakika.com’un canlı yayınına katılıyor.
Emlak Fuarı 2015'te canlı yayın programlarına devam eden Emlaktasondakika.com ekibinin konuğu Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal

Fuardaki izlenimlerini aktaran Akbal, “1 Kasım seçimlerinden sonra çıkan güzel tablo buraya da yansıdı. Bu kadar büyük ilgiye şaşırdım açıkçası. Hem seçimin istikrara dönük sonuçlanması hem de Türkiye'nin emlak sektörünün güven merkezi olması fuara da yansıdı” dedi.

Gayrimenkul sektörünün Türkiye'nin büyüme trendlerinden birisi olduğunu belirten Akbal, “5 aydan bu yana sektörde durgunluk yaşadık. Eylül'de daha da belirginleşti. Ancak kısa sürede kendini onaracak. Gayrimenkul sektörü uçuşa geçecek” diye konuştu.

Fiyatlarda yükselmenin olduğunu söyleyen Akbal, “Yerli yatımcıların dövize yönelmesi biraz sıkıntı oluşturdu. Faiz oranlarının yükselmesi, vadelerin kısalması rakamları yükseltti. Faizin geri çekilmesini bekliyoruz. Fiyatlar daha makul olacak” şeklinde görüşlerini belirtti.

Emlak fuarındaki stantlarına ilginin büyük olduğunu söyleyen Akbal, “Vadiyaka projesiyle görücüye çıktık. 15 Eylül'de lansmanımızı yapmıştık. Yüzde 45'lık bir ön satış oldu. Yüzde 15'i ise Araplara satıldı. Bizim müşteri portföyümüz çok geniş olduğu için insanlar bekliyor zaten” dedi. 

Eyüp Akbal