Akasya, Acıbadem ile BREEAM sertifikasını alan tek proje oldu!

Akasya, Acıbadem ile BREEAM sertifikasını alan tek proje oldu!

Sektörden Haberler 12.08.2013 13:48

İstanbul Anadolu Yakası’nın tüm alışkanlıklarını değiştirecek olan Akasya Acıbadem’in Kent Etabı’nın içinden, sıra dışı mimarisiyle yükselen Akasya’nın, şehrin yeni buluşma noktası olması hedefleniyor. Akasya “Yeni Nesil Yaşam Kompleksi” ve Akasya Acıbadem konut projesi, küresel atmosfer ve doğru kaynakların kullanımı, yerel sorunlara yaptığı çözümler, iç ortam ve sağlığa verdiği önem ve binanın çevreye olan uzun vadeli etkisini azaltma gibi çevreye verdiği önem sayesinde Türkiye’de bu kadar büy

Türkiye'de ve dünyada trend olan, değerli ve sevilen tüm markaları misafirlerine sunacak olan Akasya ‘'Yeni Nesil Yaşam Kompleksi'', keyifli alışveriş deneyimi, zengin sosyal yaşam seçenekleri, doğayla iç içe olmayı sağlayan göllerin enerjisiyle bütünleşmiş yeşil alanları, açık havanın tadını çıkarmak için tasarlanmış birçok keyifli meydanı ve ulaşım kolaylığı ile hem Anadolu yakasının, hem de İstanbul'un en iddialı yeni nesil yaşam kompleksi olacak.  Tüm bu zengin içerikler dışında Akasya'nın çevreye ve yeşile verdiği önem ile de dünyada ve Türkiye'de bu kadar büyük bir proje ile BREEAM sertifikası almaya hak kazanan proje oldu.

İlk olarak 1990'da İngiltere'de kullanılmaya başlanan daha sonra dünyanın birçok ülkesinde benimsenen çevre dostu bina sertifikası sistemi olan BREEAM sertifikası, bir binanın ne kadar çevreye duyarlı olduğunun standartlara bağlanarak ölçümünün yapılmasıdır. Her sene yenilenen sertifika günümüzün çevre dostu teknolojilerini uygulayan binaların taçlandırılmasını sağlıyor. BREEAM sertifikası binanın tasarımı için alınıyor ve projeye özel hazırlanıyor. Akasya Acıbadem projesi sadece bir “Yeni Nesil Yaşam Kompleksi” değil aynı zamanda sürdürülebilir bir proje olduğunu kanıtlıyor. 

Kısaca Akasya “Yeni Yaşam Kompleksi” hakkında:

İstanbul Anadolu Yakası'nın tüm yaşam alışkanlıklarını değiştirecek olan Akasya Yeni Nesil Yaşam Kompleksi,  Kent Etabı'nın içinden, sıra dışı mimarisi ve özgün konsepti ile yükseliyor. Akasya Acıbadem, şehrin yeni cazibe ve buluşma noktası olurken çevre duyarlılığı ile çevreye en az etki yapan binalar arasında yer alarak kente ve topluma saygısını İstanbullular ile paylaşıyor. 

80 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip olan Akasya Yeni Nesil Yaşam Kompleksi, 300'den fazla markaları, seçkin restoranları, kültürel etkinlik alanları doğa ile iç içe yapısı ve sürdürülebilirlik bilinci ile kentin yeni gözdesi olacak. 

www.ak-asya.com

0216 325 03 72