Ahmet Edip Uğur

Ahmet Edip Uğur, Gayrimenkul Zirvesi'nde konuştu!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 25.04.2015
Arap-Türk Gayrimenkul Zirvesi bugün başladı. Yarın sona erecek olan zirvede, pek çok uluslarasası sektör oyuncusu bir araya geldi.
Emlaktasondakika.com'un sponsorluğunda gerçekleştirilen Arap-Türk Gayrimenkul Zirvesi'nde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur yaptığı konuşmada şunları söyledi;

Balıkesir olarak bakir bir bölgeyiz. Balıkesir Güney Marmara ve Kuzey Ege'de İstanbul'a 2 saat mesafede, İzmir ve Bursa'ya ise 1 saat mesafede, Marmara ve Ege'nin tam merkezinde, Türkiye'deki tüketimin yüzde 75'inin olduğu Türkiye nüfüsunun yüzde 50'sine yakınının yaşadığı bir bölgede bulunuyor. 

18 bin kilometrekare coğrafik genişliği olan Ege ve Marmara'ya kıyısı bulunan bir il.

Balıkesir yeni yapılan alt yapı yatırımlarıyla İstanbul - İzmir Otoyolu, Çanakkale Boğaz Köprüsü, Çanakkale Otoyolu, İstanbul - İzmir Yüksek Hızlı Treni, havaalanlarıyla, limanlarıyla, ulaşılması kolay bir il. 

Biz yatırımcıları Balıkesir'e bekliyoruz. Çünkü 3-4 yıl içerisinde Balıkesir, yaz ve kış turizmiyle önemli bir merkez haline geliyor.

Arap-Türk Gayrimenkul Zirvesi

Suudların Balıkesir'de çok rahat edeceklerini söyleyen Uğur, Balıkesir'i "Bir tarafından Bandırma, sanayi bölgesi ve limanı, diğer tarafta Ayvalık, Cunda Adası, Altınoluk ve Kaz Dağları'yla dünyada oksijenin en bol olduğu yerlerden biri" olarak tanımladı. 

Ahmet Edip Uğur, son olarak "Herkesi Balıkesir'e yatırım yapmaya davet ediyoruz" dedi. 

Ahmet Edip Uğur